Beton dominuje w miejskich parkach

Przez wiele lat odchodziło się od betonowych konstrukcji i betonu w formie ozdobnej. Kojarzył nam się on bowiem z niechlubnymi czasami biedy w Polsce Ludowej. Wszyscy znamy przecież bloki z wielkiej płyty. Te betonowe molochy nadal szpecą wiele polskich miast. W ostatnich latach beton wraca jednak do łask, chociaż w nieco zmienionej formie.

Beton w przestrzeni miejskiej, czyli jak go użyć żeby stroił a nie szpecił

donice betonoweW nowoczesnych wnętrzach beton dobrze komponuje się z bielą ścian i innych mebli. Jeżeli zdecydujemy się na zaprojektowanie prostego, surowego wnętrza, to na pewno będzie to dobre rozwiązanie. Należy jednak uważać by nie przesadzić z jego ilością, bo może spowodować, że zamienimy swoje mieszkanie w piwnicę. Ważne, by ograniczyć się na przykład do jednej ściany czy też fragmentu ściany. W przestrzeni miejskiej beton również jest bardzo popularny. W ostatnim czasie sięga po niego wielu architektów miejskich w parkach, na skwerach i tak dalej. Idąc na spacer po mieście znajdziemy wiele betonowych ławek parkowych, betonowych koszy czy betonowych donic. Poza tym, że takie rozwiązanie jest bardzo estetyczne i proste, to jeszcze beton jest odporny na wszelkie akty wandalizmu czy też upływ lat, bo jest to naprawdę trwały materiał. Beton będzie się również dobrze sprawdzał na naszej własnej zielonej przestrzeni – w ogrodzie czy na balkonie. Betonowe ławki dobrze komponują się z każdym rodzajem roślinności i wystroju. A betonowe donice są dodatkowo bardzo łatwe w użytkowaniu i wytrzymałe na mrozy i wiatr.

Nie wiadomo czy moda na beton kiedyś przeminie, ale na pewno obecnie jest na topie. Można wręcz powiedzieć, że jego popularność rośnie z roku na rok. Być może architekci i projektanci w najbliższym czasie pokuszą się o jeszcze nowsze rozwiązania i zastosowania dla tego rodzaju materiału.

Więcej znajdziesz na http://www.golbeton.pl