Bezpieczna zabawa na placu zabaw

Zabawa na placu zabaw na zewnątrz oferują dzieciom świeże powietrze, kontakt z przyjaciółmi i niezbędną dawkę ruchu. Dlatego ważne jest, aby rodzice zawsze upewniali się, że sprzęt zainstalowany na placu zabaw jest bezpieczny. Można łatwo zapobiec większości wypadków, które codziennie się zdarzają przestrzegając kilku reguł.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa na placu zabaw

place zabaw dla dzieciOdpowiednia powierzchnia placu zabaw jest jednym z najważniejszych czynników zmniejszających obrażenia – oraz ich ciężkość – które występują, gdy dzieci spadają z każdej wysokości. Powierzchnia pod wyposażeniem placu zabaw powinna być wystarczająco miękka i wystarczająco gruba, aby złagodzić skutki upadku dziecka. Odpowiednio dobrany sprzęt również ma znaczenie. Najbezpieczniejsze place zabaw dla dzieci mają wyznaczone strefy w zależności od wieku dziecka. Młodsze dzieci nie powinny bawić się na sprzęcie przeznaczonym dla starszych dzieci, ponieważ rozmiary i proporcje nie będą dla nich odpowiednie, co może prowadzić do obrażeń. Podobnie starsze dzieci nie powinny bawić się na sprzęcie przeznaczonym dla młodszych. Mniejsze urządzenia i przestrzenie mogą powodować problemy dla większych dzieci. Wszystkie elementy placu zabaw powinny być bezpieczne, bez luźnych lub uszkodzonych części. Jeśli na lokalnym placu zabaw znajduje się piaskownica, należy sprawdzić, czy nie ma w niej niebezpiecznych odpadków, takich jak ostre fragmenty lub potłuczone szkło.

Bezpieczne wyposażenie placów zabaw i nadzór dorosłych są niezwykle ważne, ale to tylko połowa równania. Dzieci muszą wiedzieć, jak być bezpiecznym i postępować odpowiedzialnie na placu zabaw. Dlatego tak ważne jest nauczenie dzieci, jak bezpiecznie się bawić. Jeśli znają zasady obowiązujące na placu zabaw, są mniej narażone na zranienie.