Bezpieczne place zabaw

Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się z mężem z domu do mieszkania w bloku. Było to pod pewnymi względami rozwiązanie idealne ponieważ zarówno dzieciaki miały blisko do szkoły, jak i my z ukochanym do pracy. Problem stanowił jednak brak placu zabaw w pobliżu.

Nowoczesne place zabaw od producenta

plac zabaw producentPrzeprowadziliśmy się w miarę blisko centrum miasta i z początku okolica wydawała się bardzo przyjazna dzieciom. Dużo zieleni, blisko do szkoły i sklepów, bezpieczna okolica. Problem pojawił się jednak, kiedy zaczęliśmy szukać placu zabaw dla naszych dziewczynek. Okazało się bowiem, że najbliższy znajduje się pół godziny drogi od naszego mieszkania i to w dodatku przez zatłoczone i pełne spalin ulice, kiedy zatem przeczytaliśmy ogłoszenie pewnego dnia w lokalnej gazecie, byliśmy bardzo szczęśliwi ponieważ było tam napisane, że na naszym osiedlu będzie postawiony nowy plac zabaw producent dodatkowo obiecywał, że plac ten będzie bardzo nowoczesny i doskonale zabezpieczony. Co więcej, miał on powstać dosłownie przed naszym blokiem! Kiedy plac dla dzieci wreszcie został otwarty zbiegło się mnóstwo dzieciaków z rodzicami. Ja od razu zwróciłam uwagę na świetną robotę oraz materiały wykorzystywane przy budowie tego placu. Pamiętam doskonale, jak za naszych czasów bawiliśmy się na metalowych zjeżdżalniach często w dodatku stojących w słońcu, co kończyło się nierzadko oparzeniami. Tutaj zjeżdżalnie były przede wszystkim usytuowane w cieniu, dzięki czemu tworzywo się nie nagrzewało.

Wszystkie huśtawki, drabinki oraz karuzele były doskonale zabezpieczone w taki sposób, że żadne ostre krawędzie z nich nie odstawały. W dodatku nie tylko same zjeżdżalnie, ale większość placu udało się skryć w cieniu, dzięki czemu dzieciaki będą się mogły na nim bawić nawet w naprawdę upalne dni lata, a my rodzice nie będziemy musieli martwić się o ewentualne poparzenia.