Budowa elektrowni wiatrowej

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się odnawialne źródła energii. Na stałe w krajobrazie Polski zagościły potężne wiatraki, generujące wiele megawatów energii elektrycznej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mniejszą konstrukcję tego typu zbudować przy własnym domu.

Projekt przydomowej elektrowni wiatrowej

domowa elektrownia wiatrowa - projektowanieJeżeli zdecydujemy się na pokrycie części zapotrzebowania energetycznego naszego gospodarstwa domowego za pomocą generatorów napędzanych siłą wiatru, powinniśmy zgłosić się do przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w dostarczaniu takiego sprzętu. Fachowcy tam zatrudnieni doradzą, jaki wiatrak wybrać oraz jaki osprzęt dodatkowy będzie niezbędny, by cały system bezproblemowo połączyć z siecią elektryczną naszego domu. Na stronie internetowej producenta znajdziemy dział „domowa elektrownia wiatrowa – projektowanie”. Będziemy mogli zorientować się, jak kształtuje się cenowo taka inwestycja oraz jakie projekty wykonawca ma w swojej ofercie. Gdy umówimy się na spotkanie otrzymamy wskazówki, jaki typ wiatraka najlepiej spełni swoje zadanie w warunkach naszej działki. Specjaliści na podstawie map wiatrowych wybiorą najlepszy sposób jego montażu – w zależności od średniej prędkości wiatru w naszym miejscu zamieszkania zalecą montaż na dachu budynku bądź maszcie o odpowiedniej wysokości. Po ustaleniu projektu pozostanie czekać na ekipę, która zajmie się instalacją wiatraka i podłączeniem go do instalacji elektrycznej. Z regularnymi przeglądami możemy mieć pewność, że sprzęt posłuży długie lata.

Instalacja przydomowej elektrowni wiatrowej może być także źródłem dochodu dla właściciela. Dzięki nowym rozwiązaniom prawnym możliwa jest odsprzedaż nadwyżek wyprodukowanej energii do sieci, za co zakłady energetyczne przewidują wynagrodzenie dla dostarczyciela.