Budowa wiaty garażowej

Ostatnimi czasy wiaty garażowe zyskują coraz większą popularność. Z pewnością ma to związek z wygodą i niższą ceną, aniżeli  przypadku garażu. Często jednak, martwimy się, że wiata garażowa nie jest tak dobrym zabezpieczeniem dla auta jak garaż, poniżej jednak postaramy się rozwiąć wasze obawy.

Wiata drewniana ze ścianami

solidna wiata garażowa z drewnaWiata garażowa, to nic innego jak dach na słupach stojący przy ścianie domu, bądź osobno w pobliżu domu. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nam, że nie jest to rozwiązanie, które właściwie chroniłoby nasz samochód. Jednak solidna wiata garażowa z drewna zapewnia bardzo dobrą ochronę przed szkodliwym dla powłoki samochodwej opadom atmosferycznym typu deszcz, śnieg czy grad, a także silnym słońcem powodującym płowienie lakieru. Może również świetnie osłonić przed wiatrem, jeżeli zainwestujemy dodatkowo w ściany, bo w końcu jest taka możliwość. Przytwierdzenie do słupów drewnianych ścianek z desek nie sprawia wiele problemy, przebiega to tak samo jak budowa płotu czy altany, a korzyści z tego płynących jest mnóstwo. Przede wszystkim znika problem z zamarzającymi szybami, śniegiem i zimnem w aucie. Montaż ścian w wiacie, na zawsze rozwiązuje nasz problem ze skrobaniem szyb, co wiadomo nie wpływa na nie korzystanie. Jednocześnie lepiej zabezpieczone auto, to zawsze wyższa cena przy sprzedaży. Warto również napomnieć, że tak zabudowana wiata garażowa, może służyć także jako składzik dla narzędzi ogrodowych, pozwalając nam na oszczędność miejsca.

Zalet wyposażenia wiaty garażowej dodatkowo w ściany jest dużo, znacząco zwiększa to wygodę użytkowania, a także na pewno poprawia estetykę konstrukcji, złwasza gdy ta zostaje wykonana z drewna. Dodatkowo nawet jeśli zdecydujemy się na wiatę garażową ze ścianami, będzie to wciąż tańsze rozwiązanie niż budowa garażu.