Buty wojskowe na zimę w twojej szafie

Buty wojskowe są niezbędnym elementem ubioru każdego żołnierza, a także przedstawiciela innych służb mundurowych. Jak łatwo się domyślić, różnią się one znacząco od obuwia każdego z nas. Jednak na czym polega tak właściwie ta różnica oraz z czego są wykonane? Czy w czasie zimy mundurowi zmieniają swoje obuwie?

Wybór obuwia wojskowego na zimę

zimowe Buty wojskoweButy wojskowe najczęściej kojarzone są nam z długą cholewką oraz ze znacznie większym ciężarem od zwykłego obuwia. Sama cholewka najczęściej wykonana jest z naturalnej skóry bądź wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. Materiał ten zapewnia doskonałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jak silny deszcz czy też śnieg. Z kolei za ciężar butów w znacznej mierze odpowiada podeszwa wykonana z grubej, perforowanej gumy, która ma za zadanie ochronę podbicia stopy. Ponadto stanowi amortyzację na każdej powierzchni z którą but ma styczność. Jak łatwo się domyślić pomiędzy butami przeznaczonymi na lato, a tymi mroźniejsze dni jest znacząca różnica. Jeśli chodzi o zimowe Buty wojskowe są one wykonane z materiałów, które zapewniają wysoką izolację oraz ciepło. W ich przypadku cholewka najczęściej wykonana jest z nylonu balistycznego odpowiedzialnego za zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa oraz ciepła. Wyposażone są one w wysoko wszyty język oraz system szybkiego sznurowania. Antypoślizgowa podeszwa z kolei zapewnia przemieszczanie się nawet na najbardziej oblodzonych powierzchniach. Stabilizacja pięty, którą buty te zapewniają sprawia, że możemy zapomnieć o urazach wywołanych zwykle krzywym postawieniem stopy.

Buty wojskowe nie muszą jednak być przeznaczone jedynie dla przedstawicieli służb mundurowych. Każdy z nas może wejść w posiadanie tego obuwia, szczególnie jeżeli jesteśmy fanami ciężkiego, metalowego stylu. Buty te z pewnością zapewnią nam doskonałą ochronę w mroźne, zimowe wieczory, kiedy musimy opuścić nasze ciepłe mieszkanie.