Co sprawia, że telewizja IP jest tak popularna?

 

Podnoszenie poziomu bezpieczeństwa obiektów państwowych i prywatnych, jak lotniska, urzędy, zakłady produkcyjne i węzły komunikacyjne jest dziś kwestią kluczową. Służą do tego różne metody, wśród których od kilkudziesięciu lat popularność zdobywa monitoring.

Zalety telewizji przemysłowej IP

profesjonalna telewizja przemysłowa ipZwykłe środki bezpieczeństwa, jak utrudnione wejście do obiektu, oraz ochroniarze, nie zawsze wystarczają. Nagrania z kamer monitoringu są za to idealnym sposobem na zapisanie kluczowych informacji dotyczących jakichkolwiek przestępstw lub prób ich popełnienia. Początkowo pierwsze nagrania nie pozwalały na otrzymanie obrazu wysokiej jakości i jako takie nie dawały większych szans na np. rozpoznanie twarzy czy też tablic rejestracyjnych. Wraz z rozwojem technologii rozwinęła się też telewizja przemysłowa: wzrosła możliwość przesyłu informacji na większe odległości, pojawił się podgląd w czasie rzeczywistym a także, co najważniejsze, znacznie wzrosła też jakość nagrywanego obrazu. Przykładem jednej ze współczesnych, bardzo popularnych telewizji przemysłowych jest telewizja IP. W przeciwieństwie do systemu CCTV czy też AHD, nie wykorzystuje ona kabla koncentrycznego, ale skrętki internetowe. Dzięki zastosowanej technologii profesjonalna telewizja przemysłowa ip gwarantuje wysokiej jakości obraz przesyłany w czasie rzeczywistym. Można go śledzić nie tylko na ekranie komputera, ale także na smartfonie, dzięki czemu nieustannie mamy podgląd na strategiczne punkty nawet po opuszczeniu pomieszczenia, w którym znajdują się ekrany monitoringu.

Dodatkowe funkcje telewizji przemysłowej IP to na przykład wykrywanie ruchu, co również jest bardzo przydatną opcją. Na pewno zainteresuje nas też opcja alarmu jeśli dojdzie do jakiegoś dostępu z zewnątrz. Dzięki temu telewizja IP to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego miejsca.