Czym charakteryzują się maski w płachcie?

Koreańska pielęgnacja jest na tyle zaskakująca, że coraz częściej można spotkać się z takimi kosmetykami już w Europie. Dzięki temu, że posiada sam naturalny oraz odpowiednio wysublimowany skład, może pochwalić się skutecznością, w porównaniu do wielu, gorszych europejskich produktów. 

Dlaczego maseczki w płachcie są najlepsze?

koreańskie maseczki w płachcieKoreanki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że maski w płachcie działają na zasadzie okluzji, czuli są niczym super odżywczy oraz nawilżający kompres dla naszej skóry. Dlatego są o wiele bardziej korzystne, w porównaniu do maseczek kremowych. Koreańskie maseczki w płachcie wykonane są z cienkiej, nasączonej aktywnymi składnikami tkaniny przypominającej bawełnę. Kształt takiej maseczki idealnie pasuje do twarzy, ma wcięcia na oczy, nos oraz usta. Przede wszystkim ich działanie jest niesamowicie skuteczne. Gwarantują wysokie odżywienie i nawilżenie cery. Tkanina nasączona aktywnymi składnikami pielęgnacyjnymi takimi jak witaminy, antyoksydanty, peptydy czy kwas hialuronowy przylega ściśle do skóry i nie pozwala tym cennym składnikom ulotnić się. Jednocześnie ułatwia im przenikanie do najgłębszych warstw skóry, co samoistnie przyczynia się do tego, że więcej składników wchłonie się w cerę dzięki takiej maseczce. Kolejnym plusem jest to, że maseczka nie posiada żadnych dodatkowych wypełniaczy czy substancji zagęszczających, które mogą ograniczyć działanie składników aktywnych. Wygoda i łatwość użycia takie maseczki to również jej nieodłączne superlatywy.

Po takiej maseczce efekty są niewiarygodnie widoczne. Błyskawiczne i niemal natychmiastowe działanie sprawia, że nikt nie ma negatywnych opinii na temat maseczek w płachcie. Już po pierwszym zastosowaniu takiej maseczki widać oczekiwane efekty, a skóra staje się bardziej promienna i miękka.