Dobrze wyczyszczona elewacja

Spaliny z rur wydechowych samochodów jeżdżących po ulicach, kurz, pył i wiele innych rzeczy zbiera się na elewacjach budynków usytuowanych przy drodze. Nawet najlepiej wykonana elewacja traci swój blask po kilku latach, a nawet i szybciej, ponieważ staje się zwyczajnie brudna. Wtedy mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest wykonanie nowej elewacji, co jest bardzo kosztowne, a drugą jest umycie tej elewacji, którą już mamy.

Profesjonalna firma myjąca elewacje

mycie elewacji gdyniaIm bliżej drogi mamy budynek, tym tak naprawdę gorzej dla nas, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia osiadają na naszej elewacji, a także na dachu budynku. Po kilku miesiącach nasza elewacja szarzeje, a po kilkunastu zaczyna wyglądać bardzo źle. Tak jak wspominałem, mamy dwie opcje na przywrócenie elewacji do dobrego stanu. Pierwszej z wymienionych opcji nie brałbym pod uwagę, bo jest czasochłonna i bardzo kosztowna. Znacznie lepszą opcją jest umycie elewacji. Całe to zabrudzenie, które przez miesiące zbierało się na elewacji naszego budynku, możemy zmyć. Potrzebujemy tylko odpowiedniego sprzętu i detergentów. Z racji tego, że takie mycie wykonujemy maksymalnie raz w roku, a raczej jeszcze rzadziej, to inwestycja w taki sprzęt jest bezsensu, lepiej jest wynająć firmę, która wykona takie mycie za nas. Jeśli chodzi o kompleksowe mycie elewacji Gdynia jest jednym z miast, gdzie firm świadczących takie usługi jest mnóstwo, podobnie jest w reszcie miast w naszym kraju.

Za umycie średniej wielkości budynku mieszkalnego zapłacimy od kilkuset złotych do maksymalnie kilku tysięcy złotych. Cena zależy od tego jak bardzo zabrudzona jest elewacja, a także od tego jak duży jest budynek, właśnie dlatego wyceny przeprowadzane są indywidualnie. Jest to dużo bardziej opłacalna opcja, niż wymiana elewacji na nową. Firmę, która wykona dla nas takie mycie, znajdziemy w internecie.