Działkowcy i ich domki drewniane

Jeśli okres letni to i działkowcy. Jest to jedna z najbardziej ciekawych grup społecznych w Polsce. Zazwyczaj są to ludzie z miasta, którzy latem pragną po przebywać na łonie natury. Zazwyczaj są to dość ekscentryczni ludzie w podeszłym wieku.

Domy z drewna – ile kosztują?

domy z drewnaRaz miałam przyjemność poznać jednego działkowca, który notorycznie podglądał co ja robię na swojej posesji. Inny natomiast robił codzienne libacje do późnych godzin nocnych. Możemy wiec rozróżnić działkowca podglądacza oraz imprezowicza. Z dwojga złego imprezowicz był mniej szkodliwy. Nigdy nie zaglądał na moją posesję i nie podkradał moich pięknych pomidorów. Ten drugi natomiast domagał się ode mnie wszystkiego. Oczywiście nie mówił wprost ale ma pani piękne pomidorki, mogę jednego na obiadek? Mówił raczej coś w stylu, moje kompletnie się w tym roku nie udały, co ja będę jadł do mleka na wiosenne obiadki. Umęczona poczuciem winy, że sąsiad nie będzie miał nic na wiosenny obiad, zawsze dawałam mu kilka plonów z ogródka. Niestety sytuacja powtarzała się tak często, że uprawiałam warzywnik wspólny, mój i sąsiada zza płotu. Jednak na wszystko dało się przymknąć oko. Zachwycały mnie zawsze jego dwa maleńkie domy drewniane z bali. Takie domy z bali pod klucz trochę kosztują, lecz zawsze sobie oszczędzał na warzywach to go stać.

Lecz domy z bali to nic przy jego malutkim jeziorku, mostku i lampionach. Starszy pan miał gust jak niejeden architekt krajobrazu. Nawet moje ozdobne dynie były dodatkami na jego schodach. Chociaż tak brałam udział, w tym pięknie.

Więcej w temacie domów z bali można znaleźć na stronie http://www.naturekodom.pl