Escape room – rozrywka dla każdego

W obecnych czasach coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami telefonów i komputerów. Niestety zapominamy o czytaniu książek i o rozrywkach, rozwijających nasz umysł i naszą wyobraźnie. Tak samo wychowujemy swoje dzieci, które już od najmłodszych lat mają dostęp do urządzeń typu tablet, czy smartfon. To dlatego warto raz na jakiś czas sięgnąć po inną rozrywkę.

Escape room – co to takiego?

room escape warszawaBardzo ciekawą rozrywką jest escape room. Jest to tematyczny pokój, w którym jesteśmy zamykani na godzinę lub 45 minut i mamy do rozwiązania szereg ciekawych zagadek, dzięki którym się z niego wydostajemy. Jest to rodzaj gry, która potrafi wywołać naprawdę ogromne emocje. Wzmacnia ona więzi między ludźmi i uczy współpracy. Escape room jest świetnym sposobem na integrację firmową, ponieważ uczy, w jaki sposób podjąć szybko decyzję. Tematyka pokoju typu escape room może być różna. Dla dzieci nie brakuje bajkowych propozycji, natomiast dorośli mogą świetnie się bawić w klimatach horroru. Escape roomy funkcjonują praktycznie we wszystkich większych miastach, a ich odmiany znajdziemy również w nieco mniejszych miejscowościach. Taka rozrywka wcale nie jest droga, a oferuje naprawdę cudowną zabawę. W większości tego typu obiektów możliwe jest prowadzenie grupowej rywalizacji. Polega ona na tym, że jedną grupę zamka się w jednym pomieszczeniu, a drugą w drugim. Wygrywa grupa, która szybciej rozwiąże wszystkie zagadki i wydostanie się na zewnątrz. Jeśli szukamy rozrywki typu room escape Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy najwięcej propozycji.

Escape room to wciąż rozwijająca się rozrywka. W wielu miastach powstają coraz to nowe pokoje, które zadziwiają swoją aranżacją oraz efektami specjalnymi. Escape room to rozrywka dla ludzi w każdym wieku i z całą pewnością każdy znajdzie pokój, który mu się spodoba. To również ciekawa propozycja dla dzieci.