Firmy wykonujące odwierty

Ziemne pompy ciepła wydały nam się najlepszym źródłem ciepła do systemu ogrzewania i ciągu wodnego w domu. Wedle posiadaczy takich pomp, są one niesamowicie wydajne, i nie wymagają żadnego zewnętrznego zasilania by pracować, dlatego też do domu takiego jak nasz były wręcz idealnym urządzeniem.

Wiercenie studni pod ziemną pompę ciepła

wiercenie pod pompy ciepła lubartówOkazało się jednak iż podczas sprawdzania opinii nie przejrzeliśmy mankamentów pomp, które były nieliczne, aczkolwiek bardzo zauważalne. Największym z nich była trudność montażu pompy ziemnej przy domu, gdyż takowy montaż wymagał wykonania odwiertu studni, w której pompa miała być ulokowana. Takie zadanie było zdecydowanie ponad nasze siły, gdyż wymagało posiadania ciężkiego sprzętu, którego nie mieliśmy, ani też nie mogliśmy kupić. Do wykopania studni zaangażowaliśmy więc ekipę budowlaną, która wykonywała wiercenie pod pompy ciepła Lubartów nie leży daleko od siedziby firmy, dlatego też przetransportowanie ciężkich maszyn, które miały być przeznaczone do wykonania odwiertu nie było trudne ani czasochłonne. Odwiert nie był szczególnie trudnym zadaniem, choć zabezpieczenie studni po jej wykopaniu wymagało nieco pracy, oraz dużej dokładności gdyż przy nieprawidłowym odwierceniu studni mogła ona ulec zawaleniu, a przez to cała praca musiałaby być wykonywana ponownie. Firma wykonała studnię pod pompę idealnie wedle specyfikacji, i zabezpieczyła ją tak iż pompa mogła być zamontowana natychmiast po zakończeniu prac.

Tak jak się spodziewaliśmy, prace nie zajęły więcej niż trzy dni, z czego zabezpieczanie i przygotowywanie studni zajmowało najwięcej czasu. Gotowa studnia była solidnie wykonana, więc można było od razu rozpocząć proces montażu samej pompy, który był o wiele bardziej czasochłonny i dość trudny.