Grunty pod inwestycje przemysłowe w Bydgoszczy

 

Razem z grupą znajomych ze studiów podjęliśmy decyzję o wspólnym rozpoczęciu nowego biznesu. Po studiach szybko znaleźliśmy dobrze płatne prace w korporacjach, ale po kilku latach czuliśmy się wypaleni i potrzebowaliśmy zmian. Zarobione pieniądze postanowiliśmy zainwestować i wspólnymi siłami wejść w rynek magazynowania.

Lokalizacja działek przemysłowych

działki przemysłowe bydgoszczBazując na naszym dotychczasowym doświadczeniu zawodowym uznaliśmy, że nie zamierzamy płacić innym za wynajem powierzchni, a wręcz przeciwnie – chcieliśmy, żeby to inni płacili nam. Zdecydowaliśmy więc o postawieniu kilku namiotów halowych, które wynajmowalibyśmy firmom potrzebującym dodatkowej powierzchni magazynowej. Uznaliśmy też, że jeśli chodzi o działki przemysłowe bydgoszcz jest w świetnej lokalizacji, dzięki czemu w najbliższych latach ceny takich nieruchomości będą tylko rosły. Postanowiliśmy, ze kupimy działkę i na niej postawimy nasze hale namiotowe, a jeśli nasz pomysł wypadki to za kilka lat sprzedamy działkę z zyskiem, a naszą działalność przeniesiemy. Bydgoszcz jest przy autostradzie A1, ale naszą działkę kupiliśmy przy planowanej trasie S5, która ma połączyć Wrocław z Poznaniem, Bydgoszczą i Trójmiastem. Obecnie trasa jest jeszcze w budowie, więc działka była tania, ale sprawdziliśmy gdzie są planowane zjazdy i wiemy, że dojazd do naszej działki będzie szybki i wygodny, co w przyszłości będzie jej wielkim atutem.

Na razie cieszymy się z rozwoju naszego biznesu w zakresie wynajmu powierzchni magazynowej. Zainwestowane pieniądze powoli zaczynają się zwracać, chociaż jeszcze daleka droga do zakończenia budowy trasy szybkiego ruchu, dzięki której wartość kupionej przez nas działki zdecydowanie wzrośnie. Jesteśmy jednak dobrej myśli, ponieważ okoliczne działki również zostają wykupywane co oznacza, że miejsce jest atrakcyjne i prędzej czy później któraś z wielkich firm zainteresuje się również naszym terenem.