Ile kosztuje ozonowanie?

Jest wiele sposobów na odkażanie powierzchni i pomieszczeń. Lecz bez wątpienia tą, która jest wybierana najczęściej to metoda nosząca nazwę ozonowania. To zabieg bezpieczny i przeprowadzany przez wykwalifikowane firmy dezynfekcyjne. 

Przedsiębiorstwa zajmujące się ozonowaniem 

ozonowanieSłowem wstępu wspomnijmy, czym tak właściwie jest ozon i jakie są jego właściwości. Otóż jest to gaz, który wykazuje niezwykle silne działanie utleniające. To znaczy nie mniej, nie więcej tyle, że jego zdolności odkażające i biobójcze, stoją na najwyższym poziomie. Stężenie ozonu musi być odpowiednio wysokie, toteż nie można przebywać w ozonowanych pomieszczeniach osobom bez odpowiednich zabezpieczeń. Jednakże wystarczy nałożyć maskę ze specjalnym filtrem, a ozon pozostanie dla nas obojętny. Po skończonym zabiegu wystarczy wietrzyć mieszkanie przez około dwadzieścia minut. Po tym czasie ozon rozpada się do postaci tlenu i nie stanowi zagrożenia. Ozonowanie eliminuje wszelkie alergeny, wolne rodniki oraz roztocza kurzu domowego. Jest to szczególnie ważne dla alergików oraz osób mających problem z właściwym działaniem górnych dróg oddechowych. Poza tym ozon eliminuje wszelkie, niepożądane zapachy. Mówimy tu o zapachu pleśni, wilgoci, dymie papierosowym, czy też zapachach odzwierzęcych. Świeżość jaka jest wyczuwalna po zabiegu to zapach zjonizowanego powietrza, dokładnie takiego samego, jak tego bezpośrednio po burzy. Co najważniejsze, skuteczność zabiegu jest stuprocentowa, a efekt utrzymuje się do kilku tygodni. 

Do niedawna, ozonowaniem zajmowały się jedynie przedsiębiorstwa zajmujące się dezynsekcją. Jednak teraz, z łatwością zaobserwujemy wiele samodzielnych firm, które trudnią się wyłącznie ozonowaniem. Nie ma się czemu dziwić, bowiem na tą usługę, decyduje się coraz więcej klientów.