Ile kosztuje transport morski kontenera?

Prowadząc duży biznes na skalę światową musimy często przesyłać nasz towar w różnego rodzaju kontenerach, albo przewozimy towary, które są drobne jak również takie które są w dużych rozmiarach. Teraz zadajmy sobie pytanie czym lepiej i sprawniej wysłać taki towar? Czy lepiej wysłać go drogą morską i niech sobie płynie do drugiego kraju czy może jednak będzie szybszy transport naszych produktów samolotem?

Duży rozmiar towaru czy mały rozmiar?

transport kontenerów trójmiastoNajbardziej opłaca się transport całego kontenera, ponieważ wtedy mamy możliwość uzyskania rabatów niż, gdy mamy przewozić jakąś drobnicę, korzystając z usług spedytora. Ile będzie nas kosztował taki transport i jakie ceny wliczane są do umowy w naszą główną cenę? Mamy tutaj różne dodatki, ponieważ musimy liczyć się z tym że będziemy musieli zapłacić dodatkowo za paliwo, za zmianę w waluty, jeżeli transport kontenerów trójmiasto wysyłany jest do obcego kraju, musimy liczyć się także z różnymi dodatkami,  które mają swoje porty w momencie gdy wpływamy do ich kraju oraz wszelkiego rodzaju opłaty niedokonane za wydanie i wynajem kontenera. Później ważne jest aby także ubezpieczyć transport, gdyż w wyniku ich jakiegokolwiek wypadku będziemy mogli uzyskać wypłatę  odszkodowania. W transporcie światowym musimy się liczyć z tym, że tutaj te koszty będą cały czas zmienne ponieważ w grę wchodzą zawsze kursy walut no i często też ceny paliwa.

Często u wiele przewoźników możemy wykupić także ekspresowe transporty,ale w takich przypadkach będziemy musieli zapłacić zdecydowanie więcej. Musimy także liczyć się z tym, że czasami Urząd Celny może dokładniej kontrolować kontenery, co przełoży się na czas dostawy i wpłynięcia kontenera na obszar innego kraju, a jeżeli płacimy za każdą godzinę to lepiej zapłacić za dostawę transportu niezależnie od czasu.