Izolacja poddasza dzięki roletkom dachowym

 

Każdemu z nas może się przytrafić sytuacja, gdy zamieszkały przez nas dom, okaże się w pewnym momencie zbyt mały. Powiększy się nam rodzina, czy po prostu będziemy mieli niespodziewany zlot rodzinny, gdzie trzeba przenocować więcej osób niż cztery ściany pomieszczą, zawsze wtedy potrzeba nam więcej pokoi. Przystosowane poddasza to rewelacyjny sposób na zwiększenie użytkowej powierzchni naszego domu.

Okna dachowe na poddaszu

roletki dachowe z BydgoszczyKiedy już nasz strych lub poddasze zostanie przygotowane, aby mogły w nim przebywać osoby, warto również zadbać o to, aby komfort ich pobytu był jak najwyższy. Na cel tego tekstu, możemy założyć, że w stropie poddasza posiadamy okna. To przez nie najczęściej będą wpadać promienie słoneczne. które w naprawdę bezchmurny dzień, potrafią rozgrzać każde pomieszczenie. Jeżeli te promienie dodatkowo będą padać bezpośrednio na podłogę, po niedługiej chwili, na poddaszu zrobi nam się prawdziwa sauna. Problem dotyka mnie osobiście, ponieważ właśnie przed takim problemem w te upalne dni stanąłem. Jeden z kolegów doradził mi, abym zastosował rolety na okna dachowe. Kiedy zainteresowałem si tematem, okazało się, że nie jest to taka prosta sprawa, ponieważ odpowiedni produkt, który zabezpieczy poddasze przed zbyt dużym naświetleniem i ogrzaniem, wcale do najtańszych nie należy. Po przepatrzeniu bardzo wielu punktów, wybrałem ciekawe roletki dachowe z Bydgoszczy, które w stosunku do swojej ceny oferowały, jak się wydawało dobrą jakość. Tkaniny rolet mieściły się w specjalnych szynach, dzięki czemu, nawet najmniejsze promienie nie przebijały się do wnętrza budynku.

Dzięki przemyśleniu i zastosowaniu sprytnych rozwiązań, byłem w stanie zabezpieczyć okno przed wpuszczaniem promieni słonecznych, które nagrzewały pomieszczenie.