Jak działa ozonowanie?

Zabiegi odkażające stają się coraz bardziej popularne. Nie jest to przypadek ale rola edukacji, która płynie z każdej strony. Nasze domy są pełne niewidzialnych zagrożeń, na czele z bakteriami, wirusami, alergenami, wolnymi rodnikami i roztoczami kurzu domowego. 

Krakowskie firmy dezynfekcyjne zajmują się ozonowaniem 

ozonowanie krakówZacznijmy jednak od wytłumaczenia, czym tak właściwie jest ozon. Otóż jest to gaz o bardzo silnie utleniających właściwościach. Oznacza to tyle, że ma silne działanie antybakteryjne, odkażające, biobójcze i aseptyczne. Na jego działanie nie ma odpornych mikroorganizmów. Jeżeli ozonowanie jest przeprowadzane przez profesjonalistów, nie ma możliwości, by uchowały się jakiekolwiek mikroorganizmy i drobnoustroje. Ozon w odpowiednim stężeniu i w odpowiednio uszczelnionym do zabiegu pomieszczeniu, działa zabójczo również na formy przetrwalnikowe owadów i same owady. Oprócz faktu, że ozon eliminuje mikrozagrożenia, usuwa on również wszelkie, nieprzyjemne zapachy, jak te odzwierzęce i będące skutkiem zanieczyszczeń powietrza (dym tytoniowy, cząsteczki smogu). Jeśli zainteresowało nas ozonowanie Kraków jest odpowiednim miejscem, by skorzystać z tej usługi. Tutejsze firmy dezynfekcyjne dysponują wykwalifikowanymi i doświadczonymi ekipami, dla których ozonowanie jest codzienną pracą. Odkażanie tą metodą to nie trwa dłużej niż godzinę, a po dwudziestu minutach od jego zakończenia, można bezpiecznie wrócić do pomieszczenia. Jest to czas, w jakim cząsteczki ozonu, rozpadają się do postaci tlenu i tracą swoje właściwości utleniające. 

Każdy, kto miał okazję skorzystać z tej metody jest zaskoczony jej działaniem. Alergicy natomiast zauważają, że komfort oddychania po ozonowaniu znacznie się podniósł, co potwierdzają również pacjenci cierpiący na schorzenia górnych dróg oddechowych.