Jak montować płyty karton gips?

Podczas prac wykończeniowych lub podczas remontów najczęściej wykorzystywane są płyty kartonowo – gipsowe. Tego rodzaju płyty kontuje się do ścian czy też sufitów do specjalnych stelaży za pomocą specjalnie przystosowanych do tego typu wkrętów. Jest to najszybszy a zarazem najlepszy sposób mocowania tych płyt. 

Płyty kartonowo – gipsowe mocowane na wkręty

dobre wkręty do płyt kartonowo gipsowychJeśli mamy w planach w trakcie remontu jakiegokolwiek pomieszczenia użycie płyt kartonowo – gipsowych musimy użyć specjalnie do tego przystosowane wkręty. Nikt z nas nie chciałby aby w przyszłości pojawiła się na nich np rdza, dobre wkręty do płyt kartonowo gipsowych są korozjo odporne. Jeśli rdza pojawiła by się na wkręcie jej kolor szybko przeniknął by na ścianę i remont należało by zaczynać od nowa. Dobre wkręty posiadają zazwyczaj długość do 35mm są kolory czarnego i mają mocno zaostrzony czubek ułatwiające wkręcenie go. Jeśli remont jest bardzo duży należy zaopatrzyć się we wkrętarkę ponieważ ręczne wkręcanie takich wkrętów może okazać się bardzo meczące i zabierające dużo cennego czasu. Podczas wkręcania ręcznego często bywa, że natrafimy na utwardzony element. Wkrętarka elektryczna wraz z ostrym końcem wkręta radzi sobie z takimi miejscami bez problemu. Tego rodzaju płyty są bardzo delikatne dlatego w trakcie wkręcania należy uważać ponieważ jeśli taka płyta zostanie przekręcona śruba nie utrzyma płyty. Specjaliści doradzają zakup wkrętów tylko sprawdzonych producentów. Tylko takie wkręty dają nam gwarancję dobrze wykonanej pracy. 

Reasumując jeśli zdecydujemy się na wyrównywanie ścian lub podwieszanie sufitu za pomocą płyt kartonowo – gipsowych musimy pamiętać o doborze przystosowanych do tego typu prac wkrętów. Bez nich praca może być znacznie utrudniona lub wręcz nie możliwa do wykonania. Tego typu wkręty zazwyczaj posiadają standardową końcówkę krzyżakową.