Jak przetransportować kota?

Jeśli posiadamy kota, doskonale wiemy jak trudne jest jego przetransportowanie. Zwierzęta zazwyczaj boją się samochodu, szczególnie jeśli nie są do niego przyzwyczajone. Podobnie jest również z psami. Dlatego kota trzeba przewozić w specjalnym transporterze.

Jaki transporter warto kupić?

transportery dla kotówKot jest zwierzęciem z natury płochliwym. Wystarczy mały szmer lub szybszy ruch ręką i odskakuje od nas na metr. Podobnie jest w samochodzie. Jeśli przykładowo kot usłyszy pisk opon lub trąbienie innego auta, może wpaść w popłoch. Dlatego transportowanie go bez odpowiedniego zabezpieczenia może mieć fatalne skutki. Jeśli bowiem wieziemy kota sami i nie ma kto go w takiej sytuacji pilnować, może on stanowić dla nas zagrożenie. Jeśli bowiem zacznie biegać, drapać i rzucać się po samochodzie, może zaburzyć nasze zdolności do prowadzenia pojazdu. Dlatego kotu należy kupić transporter. Ważne by był on przede wszystkim większy niż nasze zwierze. Powinni czuć się ono w nim swobodnie i mieć miejsce do tego, by obrócić się. To niezwykle ważne, ponieważ nie chcemy by podróż kojarzyła się naszemu kotu z czymś złym. Poza tym taki transporter musi być również wytrzymały. Zwierzęta są bowiem różne, niektóre bardzo żywiołowe. Dlatego solidny transporter to podstawa, ponieważ nigdy nie wiemy co kot postanowi zrobić. Dziś takie transportery dla kotów zakupimy w wielu sklepach stacjonarnych. Możemy zamówić go również przez internet. Jeśli jednak dokonujemy zakupu online, powinniśmy dokładnie sprawdzić wszystkie wymiary.

Obecnie wiele osób ma udomowione koty. Czasem musimy gdzieś z nimi pojechać, przykładowo do lekarza. Może być to dla nas sporym wyzwaniem, jeśli nie posiadamy transportera. Dlatego warto w niego zainwestować, by podróż z kotem była przyjemna i bezpieczna.