Jak wybrać roletę do domu

Jednym z najbardziej popularnych systemów zaciemnień wnętrz są rolety okienne. Wybierając je do naszego mieszkania, warto wziąć pod uwagę styl wytroju wnętrza, aby dobrze dobrać wzór, kolor i materiał. Na rynku możemy znaleźć mnóstwo rolet. Jak więc wybrać wśród nich te najbardziej odpowiednie?

Roleta stała się elementem dekoracyjnym

roletyKolor rolety nie ma znaczenia, jak chodzi o efekt przyciemnienia wnętrza. Bez względu, czy wybierzemy ciemną czerwień czy żółć, nie poczujemy różnicy. Chcąc uzyskać mleczne światło, musimy zastosować roletę transparentą, wykonaną ze specjalnego materiału. Coraz częściej rolety służą jednak również jako element aranżacji wnętrza. I w tym przypadku akurat barwy mają ogromne znaczenie. Do tej pory dobierało się kolor rolety pod ścianę tak, aby mocno się między sobą nie różniły.  Obecnie jednak coraz częściej stosuje sie bardziej nowoczesne podejście. W wielu aranżacjach to roleta wraz z dodatkami stają się kolorstyczną dominantą, nadając wnętrzom klimat. Nie ma więc miejsca na nudę, tym bardziej, że dostępne są rolety w różnych ciekawych wzorach, wykonane często z niestandardowych tkanin. Wszystko jest kwestią naszego gustu i kreatywności. Po wyborze rolety pod kątem wizualny, pozostaje nam wybór sposobu jej mocowania. Do wybooru mamy montaż: do sufitu, ściany, we wnękę okna bądź mini rolety, zakładane na jedno skrzydło okienne. Kwestia tego, jaki efekt chcemy uzyskać i na ile skutecznie ma nas roleta zabezpieczać przed promieniami słonecznymi.

Roleta nie jest w dzisiejszych czasach już tylko formą zasłonienia okna. We współczesnych aranżacjach coraz częściej staje się ona znaczącym dla całego pomieszczenia, elementem dekoracyjnym. Wzór, kolor, rodzaj tkaniny oraz sposób mocowania są już tylko i wyłącznie naszą decyzją.