Jak wyglądają zakupy ze stylistką?

Kreowanie naszego wizerunku, zaczyna się już na etapie robienia zakupów w sklepach odzieżowych. To tu przymierzamy i wybieramy ubranie, w których będziemy chodzili na co dzień i od święta. Najczęściej kupujemy to, co wydaje się nam ładne.

Co kupimy na zakupach pod okiem stylisty?

zakupy ze stylistkąNie każdy się zna na modzie i na tym co pasuje do jego sylwetki. Tą zależność czasem bardzo wyraźnie widać po ubiorze ludzi, których mijamy na ulicy. Zbyt obcisłe spodnie, paski poszerzające na otyłych osobach, czy za duże marynarki na szczupłych i małych osobach. Czasem nieświadomie robimy z siebie karykatury, zakładając odzież kompletnie do na nie pasującą. Zakupy ze stylistką są bardzo popularne wśród osób bogatych lub pełniących ważne funkcje społeczne i polityczne. Odpowiedni wizerunek jest częścią ich zawodu, więc nie mogą sobie pozwolić na niedopasowany do sytuacji lub zajmowanej pozycji, ubiór. Usługa polega na wynajęciu stylisty który pomaga nam znaleźć w sklepach odzieżowych najbardziej pasujących ubrań. W zależności od potrzeby, możemy kupować odzież do pracy, na specjalne wyjścia czy dopasowaną do okazji. Jeżeli zależy nam na wyglądzie i zrobieniu dobrego wrażenia, to trzeba mieć właściwe ubranie, które będzie współgrać z naszym charakterem, intencjami i sytuacją. Stylista doradzi w jakim kolorze jest nam najlepiej, jaka spódnica pasuje do naszej figury i czy dany strój spełnia wymogi dress code’u w danej sytuacji. Przeciętni ludzie nie mają wiedzy na ten temat, a stylista z tego żyje.

Zawód stylisty powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku, gdyż coraz więcej ludzi zaczęło sobie zdawać sprawę, jak duży wpływ na ich wizerunek ma ubiór. Choć sporo kosztują takie porady stylisty, to nie brakuje chętnych do korzystania z nich.