Jak znaleźć specjalistów z IT?

Nieprzerwanie, od kilku lat wzrasta zapotrzebowanie na usługi informatyczne, a brakuje pracowników. Zwłaszcza teraz, w czasach pandemii, kiedy wiele firm zostało zmuszonych do zmiany formy pracy na zdalną, pomoc specjalistów z branży IT jest nieoceniona.

Body leasing programistów

body leasing itZe względu na popyt, przewyższający podaż, na usługi IT, wielu specjalistów stawia wysokie wymagania finansowe. Obecnie, w dobie kryzysu, nawet duże firmy muszą ciąć koszty i nie mogą sobie pozwolić na wysokie wynagrodzenia, dla pracowników. Dlatego świetnym rozwiązaniem może być wypożyczanie pracowników od firm oferujących body leasing it. Korzystanie z body leasingu niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, firma wypożyczająca pracownika nie musi przeprowadzać kosztownych procesów rekrutacji, firma body leasingowa, przeprowadzi ten proces w ramach swojej działalności, o wiele szybciej i taniej, ponieważ ma już gotową bazę pracowników. Wystarczy określić wymagania, co do kompetencji poszukiwanego pracownika i już po kilku dniach dostaniemy CV osób spełniających nasze oczekiwania. Kolejną zaletą, korzystania z body leasingu jest to, że możemy nająć pracownika w trybie zdalnym. Oznacza to, że będzie on wykonywać swoją pracę z biura firmy body leasingowej. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę stworzenia przestrzeni do pracy, co może być problematyczne, zwłaszcza w małych firmach. Najem pracownika w trybie zdalnym pozwala nam też wybrać specjalistę z najlepszymi kompetencjami, bez ograniczania się do osób mieszkających w regionie, w którym znajduje się nasza firma.

Kiedy w twojej firmie pojawią się braki kadrowe, a zatrudnienie nowych pracowników wiążę się z dużymi nakładami finansowymi, warto skorzystać z niekonwencjonalnych metod. Body leasing to najlepsza odpowiedź na brak specjalistów branży IT na rynku pracy.