Jaką księgę weselną wybrać?

Organizując przyjęcie ślubne należy pamiętać o kilku ważnych elementach, dzięki którym zachowane zostaną ogólnie przyjęte tradycje. Mowa tutaj choćby o winietkach czy zawieszkach na alkohol, podziękowaniach dla gości i rodziców oraz specjalnej księdze, w której rodzina i znajomi zamieszczają życzenia i różnego rodzaju sentencje. Oczywiście w każdym przypadku można postawić na nowoczesne rozwiązania.

Wyjątkowe formy ksiąg weselnych

księgi weselne wpisyMowa tutaj w szczególności o wspomnianej wyżej księdze, która w dotychczasowej formie sprawiała niemały problem zaproszonym gościom. Musieli oni bowiem „na poczekaniu” wymyślić jakiś tekst, a napisy nie zawsze prezentowały się estetycznie. Na szczęście obecnie producenci proponują unikatowe wręcz księgi weselne Wpisy są bowiem zamieszczane w formie na przykład odcisków palców gości czy zdjęć wykonanych podczas wesela. Tego rodzaju pamiątka z pewnością spodoba się o wiele bardziej parze młodej niż tradycyjna księga z nudnymi wpisami. Niejednokrotnie młodzi wybierają specjalną ramkę, do której wrzuca się drewniane serduszka, na których wpisywane są same imiona gości. Taki obraz można umieścić w domu czy mieszkaniu i wspominać miło jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Oczywiście taką oryginalną księgę można również podarować młodej parze – oczywiście prezent musi zostać dany niemal od razu i w dzień ślubu odpowiednio wykorzystany.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także ramka z drzewem, którego liśćmi są właśnie odciski palców lub wrzucane korki po winie do specjalnej ramki czy pojemnika. Możliwości jest naprawdę sporo, wystarczy dobrze przejrzeć różnego rodzaju propozycje online i ciekawe inspiracje – nawet do zrobienia samemu. Sporo też zależy od rodzaju i stylu organizowanego przyjęcia.