Jaki blat kuchenny najlepiej wybrać?

Kiedy urządzamy naszą kuchnię z całą pewnością zależy nam na tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Oczywiście ważne będzie również to, aby wybrać materiały i urządzenia, które będą spełniały nasze oczekiwania i które będą jak najtrwalsze. Trzeba wiedzieć jednak na jaki rodzaj danego elementu się zdecydować, aby faktycznie móc cieszyć się ze swojej kuchni jeszcze na długo po remoncie. Jaki zatem blat kuchenny będzie najlepiej wybrać?

Blat kuchenny – jaki będzie najlepszy?

blaty kuchenne drewniane warszawaZdecydowanie wybór będzie indywidualny. Jednak możemy zawsze kierować się tym, jakie parametry wytrzymałościowe mają określone blaty kuchenne. Pierwsze na co zwrócimy uwagę to zdecydowanie estetyka. Jednak czy faktycznie to właśnie to powinno być dla nas najważniejsze. Może się okazać, że blat, który idealnie pasuje nam do reszty wystroju kuchni po krótkim czasie przestanie olśniewać już swoim wyjątkowym wyglądem i będzie wyglądał na już bardzo zużyty. Dlatego właśnie warto postawić w pierwszej kolejności na jakość blatu, a dopiero później wybrać to jak powinien wyglądać. Jakie zatem blaty kuchenne możemy wybrać? Z całą pewnością najbardziej popularne okażą się blaty drewniane. Jednak czy faktycznie to najlepsza opcja. Oczywiście, że tak, jednak musimy wziąć pod uwagę konieczność regularnego wykonywania impregnacji blatu. Nie da się ukryć, że drewno to materiał naturalny, który będzie w jakiś sposób pracował. Dlatego właśnie nałożenie odpowiednich środków chemicznych zwiększy jego trwałość i nawet poprawi wygląd. Jednak czy sprawi to, że blat będzie odporny na zniszczenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pozostające ślady noża? Musimy również wziąć pod uwagę blaty granitowe. One nie będą wymagały żadnej impregnacji a i żadne czynniki szkodliwe jak gorące płyny nie są im straszne. Jedynym dość sporym minusem blatów granitowych będzie wysoka cena. 

Jak widać opcji do wyboru jest wiele. Trzeba jednak umieć porównać ze sobą wszystkie dostępne i wiedzieć, które cechy będą dla nas w tym przypadku najważniejsze. Drewniany blaty kuchenne to optymalnie najlepszy wybór, ponieważ są dość wytrzymałe a i mogą zachwycić swoim wyglądem. Jedyny minus, a może nie minus tylko jedyne o czym należy pamiętać to pielęgnacja blatu.

Najnowsze informacje na http://www.konar.waw.pl