Jakie możliwości dają karnisze elektryczne?

Zastosowanie karniszy elektrycznych jest dość obszerne. Przede wszystkim mają one na celu podnieść bezpieczeństwo budynku, a także zapewnić użytkownikom maksymalny komfort. Na czym właściwie polega ich działanie? Ich zadaniem jest umożliwić zasłanianie i odsłanianie zasłon zdalnie, czyli za pomocą na przykład telefonu.

Jak sterować karniszami elektrycznymi?

karnisz elektrycznySam proces użytkowania karnisza elektrycznego jest dość prosty. Po zakupie należy go zamontować w taki sposób, jak standardowe produkty tego typu – dla ułatwienia w większości zestawów kupowanych akcesoriów można znaleźć instrukcję, dzięki której montaż będzie jeszcze łatwiejszy. Jeżeli instalacja już została założona, wówczas należy połączyć ją z aplikacją tego samego producenta. Prawidłowo skonfigurowany system będzie gotowy do użytkowania. Od tego momentu zasłony można przesuwać za pomocą swojego telefonu, lecz jest także możliwość zarządzania zasłonami za pomocą pilota, który czasami producenci dołączają do zestawów. Będąc w posiadaniu takiego systemu inteligentnego domu, można bez wstawania z łóżka zasłonić okna nocą i odsłonić je o poranku, aby budzić się razem z promykami słońca. Niektórzy producenci zapewnili jeszcze większą wygodę swoim klientom, dlatego karnisz elektryczny wyposażony został w moduł ustalania harmonogramu. Domownicy lub właściciele lokali mogą ustalić, o której godzinie zasłony będą się odkrywać, a o której zakrywać.

Funkcja harmonogramu jest przydatna w celach bezpieczeństwa. Nawet kiedy opuszcza się budynek, warto ustalić godziny działania karniszy, aby pokazać osobom na zewnątrz, że któryś z domowników jest w budynku. Dzięki specjalnym bramkom Wi-Fi można sterować nawet do kilkudziesięciu takich urządzeń, co jest przydatne również w biurach.