Jakiego rodzaju dezynfekcja jest najlepsza?

 

Odkażanie jest bardzo istotną sprawą jeśli chcemy, by nasz dom był higienicznie czysty. Albowiem odkurzanie, mycie i ogólny porządek są ważne, ale nie wystarczą jeśli chcemy pozbyć się mikrozagrożeń, które gołym okiem nie są zauważalne. 

Czy w Poznaniu są fachowcy od dezynfekcji?

dezynfekcja poznańW naszych domach i mieszkaniach jest mnóstwo zagrożeń, które działają na nas bardzo niekorzystnie. Mowa tu głównie o alergenach, wolnych rodnikach, grzybach, bakteriach i wirusach. Niestety nie ma wielu metod, które można stosować w domach z uwagi na wszechobecną elektronikę, umeblowanie, czy też inne elementy wyposażenia. Dla wielu ludzi wynoszenie wszystkiego z mieszkania i przeprowadzenie się na kilka dni w inne miejsce, to zdecydowanie zbyt dużo, zatem rezygnują z dezynfekcji. Zupełnie niepotrzebnie, albowiem od jakiegoś czasu jest dostępna usługa bezpieczna i skuteczna, a przy tym niedroga, a jest nią ozonowanie. To metoda bardzo prosta, ponieważ zakłada jedynie wykorzystanie czystego ozonu, który sam w sobie ma działanie dezynfekujące. Firmy odkażające w naszym mieście również mają ozonowanie w swojej ofercie. Zatem gdy zainteresowała nas skuteczna dezynfekcja – Poznań jest miastem, gdzie specjalistów znajdziemy bez trudu. Bowiem w Poznaniu działa co najmniej kilkanaście firm zajmujących się ozonowaniem. Świadczą one usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak też biznesowych. Natomiast jeśli chodzi o ceny ozonowania to są one uzależnione głównie od metrażu odkażanego pomieszczenia.

Korzystając z ozonowania nie musimy wynosić z domu mebli, ani wyprowadzać się z domu na jakiś czas. Albowiem sam zabieg trwa jedynie sześćdziesiąt minut, a po jego zakończeniu wystarczy wietrzyć pomieszczenie przez około dwadzieścia minut, gdyż po tym czasie ozon rozpada się do postaci tlenu.