Kim jest trycholog?

Każdy z nas marzy o gęstych, lśniących włosach. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czynników wpływa na ich wygląd. Największy wpływ ma dieta. Niedobór niektórych substancji może sprawić, że włosy będą matowe i będą nadmiernie wypadały.

Czym zajmuje się trycholog?

lekarz trycholog z doświadczeniemTrycholog jest specjalistą od włosów i skóry głowy. Możemy się do niego zgłosić w momencie, gdy zauważamy nadmierne wypadanie włosów lub towarzyszą nam uciążliwe objawy ze strony skóry głowy. Bardzo często do trychologa kieruje nas lekarz dermatolog. Lekarz trycholog z doświadczeniem z całą pewnością przeprowadzi z nami dokładny wywiad i oceni stan skóry głowy oraz włosów. Dobry lekarz postawi trafną diagnozę i zaproponuje odpowiednią pielęgnację oraz leczenie. Do konsultacji z trychologiem powinien nakłonić nas np. łupież lub ściągnięcie skóry głowy. Pamiętajmy, że tego typu problemy nie zawsze są jedynie problemem estetycznym. Zdarza się, że zwiastują one różne choroby. Jeśli chodzi o nadmierne wypadanie włosów, to najczęściej jest ono spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Mogą one dotyczyć nie tylko kobiet, ale także i mężczyzn. Wypadanie włosów to również skutek stresu, a także niedożywienia. Niedostateczna ilość poszczególnych składników odżywczych wpływa negatywnie na całe ciało. Taki niedożywiony organizm po prostu nie ma siły produkować zdrowych i silnych włosów. To dlatego rozwiązywanie tego typu problemów powinniśmy zacząć od zmiany nawyków żywieniowych. Czasami przy ustaleniu odpowiedniej diety może nam pomóc dietetyk. Ważne jest jednak, aby najpierw przeprowadzić badania i upewnić się, że w organizmie nie dzieje się nic poważnego.

Jeśli mamy problemy ze skorą głowy lub włosami, lekarz trycholog będzie dobrym wyborem. Posiada on niezbędną wiedzę, która pozwoli na postawienie trafnej diagnozy. Jeśli problem nie jest szerszy, to trycholog może być lepszym wyborem niż wizyta u dermatologa.