okna

Koleżanka pracuje w firmie sprzedającej okna

Moja koleżanka ostatnio znalazła sobie pracę w Katowicach. Nie jest to jakaś wymarzona praca, ale daje jej satysfakcję. Robi po prostu papierkową robotę. Zajmuje się tworzeniem raportów i tym podobnych rzeczy.

Okna z Wodzisławia i współpraca z handlowcami

oknaWykonuje po prostu pracę biurową mówiąc inaczej. Jej zadania czasami się zmieniają, ale w dużej mierze oparte są na obliczeniach, z których ona jest bardzo dobra. Wpisuje też różne faktury do systemu i tak dalej. Czasami ma kontakt z klientem. Okna wodzisław właściwie niewiele ją w tej pracy interesują i też nie muszą, bo ona nie jest handlowcem i nie musi dbać o ich sprzedaż. Ona jedynie współpracuje z handlowcami, opisując efekty ich prac. Można więc powiedzieć, że jest też po części księgową, choć ta właściwa zatrudniona jest w zewnętrznej firmie. Po prostu przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i montażem okien zatrudnia do tego celu firmę zewnętrzną. Obecnie jest to bardzo popularne rozwiązanie. Jeśli firma oferująca okna pcv nie potrzebuje mieć takiego obliczeniowca na miejscu, to zatrudnienie zewnętrznego może być przydatnym i bardzo korzystnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oszczędności. Niestety przez to moja koleżanka czasami ma znacznie więcej zajęć niż jest w stanie wykonać. To ją najbardziej w tej pracy denerwuje, że się od niej wymaga, aby robiła nie wiadomo ile rzeczy naraz. Nigdy się nie wyrabia ze swoją pracą, co działa zabójczo na motywację.

Ciągle jednak próbuje robić jak najwięcej, bo chociaż płacą jej nieźle, a nie tak jak w poprzedniej pracy w Wodzisławiu. Ja jednak nie chciałabym tam pracować na takich warunkach.