Komfortowy wózek inwalidzki

Osoby niepełnosprawne, które nie mogą się samodzielnie poruszać, muszą jeździć na specjalnych wózkach, które stają się ich codziennymi towarzyszami od świtu do zmierzchu. W zależności od potrzeb, znajdziemy kilka modeli wózków inwalidzkich.

Co posiadają na wyposażeniu wózki inwalidzkie?

wózek inwalidzki opolskieW sklepach medycznych znajdziemy wszystkie niezbędne produkty i akcesoria dla osób chorych, wymagających profesjonalnej rehabilitacji czy dla inwalidów. Kupimy tu termometr, kołnierz ortopedyczny, baloniki czy wózki inwalidzkie. Te ostatnie mogą być klasyczne, sportowe lub elektryczne.Jeżeli interesuje nas profesjonalny wózek inwalidzki opolskie jest województwem, w którym kupimy je niemalże w każdym sklepie medycznym. Najtańsze są ręczne wózki w wersji klasycznej, bez zbędnych dodatków i o prostej konstrukcji. Najczęściej mają stalową ramę, wytrzymałe siedzisko nylonowo – bawełniane, podłokietniki i podnóżek. Jest dość masywny i ciężki, ale też jest stabilny. Sportowe wózki mają specjalne opatentowaną konstrukcję, która jest bardzo lekka i wytrzymała. Posiada on ergonomiczne kształt, niskie oparcie z możliwością regulacji czy składany podnóżek. Najdroższe są elektryczne wózki inwalidzkie, które są w wersji skuterów. Co najważniejsze, są zasilane elektrycznie, więc nie trzeba używać siły do przemieszczania się. Są komfortowe i pozwalają na pokonanie dystansu nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. Jednakże takimi pojazdami nie można się poruszać po mieszkaniu, a jedynie po ulicach.

Ceny wózków inwalidzkich są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim na wartość wózka ma wpływ producent i wybrany model oraz zastosowane wyposażenie i materiały z jakiego jest wykonany. Najtańsze wózki kupimy już za niecałe pięćset złotych.