Konkurs na projekt mebli miejskich

Jakiś czas temu rada mojego miasta postanowiła wybudować nowy park. Pomysł był świetny, ponieważ większość mieszkańców zgodnie przyznawała, że przydałoby się jakieś miejsce blisko centrum, w którym nie brakowałoby zieleni oraz miejsca do odpoczynku między zajęciami.

Najlepsze z najlepszych ławki miejskie

ławka miejskaProjekt parku powstawał dynamicznie, jednak najbardziej dyskusyjne okazały się meble parkowe. Nie można było dojść do porozumienia, czy mają to być nowoczesne meble miejskie, czy może bardziej meble w stylu klasycznym, ciężkie ławki pełne zdobień, mające w sobie coś urokliwego. Sprzeczano się nad tym kilka dni, po czym postanowiono ogłosić konkurs na projekt przedstawiający wygodne ławki miejskie, które najlepiej pasowałyby do nowego parku. Wiem, że sporo młodych osób wzięło udział w konkursie, gdyż rozmawiałam ze znajomymi, którzy mieli już na koncie parę swoich projektów – między innymi meble do galerii handlowych – i zarzekali się, że konkurencja jest ogromna. Po dwóch tygodniach wyłoniono kilka najlepszych projektów, jednak ostateczny wybór okazał się bardzo trudny. Aby rozstrzygnąć ostatecznie konkurs, kazano jeszcze zaprojektować stojaki na rowery w tym samym stylu. Słyszałam, że wygrała jakaś młoda dziewczyna, która wyróżniła się projektem łączącym styl nowoczesny z klasycznym. Nie widziałam jej projektu, jednak za jakiś czas będę miała okazję, tak samo, jak wszyscy mieszkańcy. Jestem bardzo ciekawa tego, jak sprawdzą się nowe meble w parku i czy nie zostaną zbyt szybko zdewastowane, co jest największą obawą władz miasta.

Jednak już ogłoszono, że w parku zostanie zamontowany całodobowy monitoring w trosce o nowoczesne sprzęty, które przecież mają służyć rekreacji mieszkańców i być dla nich zachęcające. Myślę, że to bardzo dobry pomysł i wprost nie mogę doczekać się zakończenia budowy.