Książki poświęcone Janie Pawle II

Wielkimi krokami zbliża się Komunia Święta mojej jedynej córki. Jest to dla niej ogromne wydarzenie w życiu. Widzę, jak przeżywa każdy wybór, najpierw sukni, później bucików. Nawet w wybieraniu menu w restauracji chciała uczestniczyć. Mimo młodego wieku, jestem pełna podziwu zaangażowania w nauki modlitw i katechez. Z przyjemnością chodzi na próby do kościoła i za każdym razem powtarza, że nie może się już doczekać.

Prezent w postaci książki Jana Pawła II

jan paweł ii książkiMy jako rodzice postanowiliśmy, że nie kupujemy żadnego dużego prezentu od nas. Chrzestni i dziadkowie składają się na laptopa i rower więc uznaliśmy, że z materialnych rzeczy to jej wystarczy. Nie chcemy, by nabożeństwo Komunii kojarzyło jej się zbytnio materialnie, by miała więcej wspomnień, które będzie przeżywała duchowo. Dlatego postanowiliśmy zamówić jej coś o kimś, kto jest dla niej wzorem i o kim często wspomina. Tą osobą jest Karol Wojtyła, postanowiliśmy w sklepie poszukać jakiejś książki, dzięki której mogłaby lepiej poznać jego życie. Jan Paweł II książki jakie znaleźliśmy w internecie opisują jego dokładną biografię, są bogate w ilustracje i zdjęcia. Jako, że córki nie było na świecie nawet w momencie śmierci papieża, to niestety sama z siebie nie ma prawa o nim pamiętać. Ale cieszymy się, że mimo tego, że jest młodym pokoleniem, to nadal widzi w nim autorytet. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce lepiej go pozna i może uda jej się bardziej z nim utożsamić.

Tak jak myśleliśmy, córka ucieszyła się bardzo z prezentów i sama uznała, że książka o Janie Pawle II, to jest cudowny prezent. I jeszcze tego samego dnia wieczorem zaczęła ją czytać. A na koniec uroczystości na pamiątkę na pierwszej stronie, każdy z gości umieścił wpis, tak aby była to pamiątka na lata.