Kto musi prowadzić sprzedaż na kasie fiskalnej?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy kto prowadzi sprzedaż ogólnie dostępnych produktów czy też najpopularniejszych usług potrzebuje kasy fiskalnej, gdyż już od pierwszej sprzedaży musi być ona zarejestrowana. Kiedy również chcemy sprzedawać do klientów biznesowych, posiadających własną działalność gospodarczą, warto wtedy zdecydować się na zakup drukarki fiskalnej, która w mgnieniu oka pozwoli wydrukować fakturę Vat.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

kasy fiskalne wrocławWszystko zależy od prowadzonej działalności, gdyż inną kasę wykorzystamy do stacjonarnego sklepu, a inną do sklepu mobilnego. Kiedy decydujemy, że będziemy sprzedawać tylko w jednym i stałym punkcie to w takim przypadku wybieramy kasy stałe, które będą na stałe podłączone do prądu. Jednak jeśli mamy prowadzić sprzedaż mobilną, gdzie dojeżdżamy do klientów to warto zakupić drukarkę, która będzie posiadała odpowiednio wydajny akumulator, który zapewni jej funkcjonowanie przez dłuższy okres czasu. Wymogami ministra są kasy fiskalne mobilne, które będą wystarczały na minimum 200 druków i praktycznie wszystkie drukarki spełniają te wymogi, ale często w trudnych warunkach, podczas zimnych temperatur, akumulatory mogą nie wystarczyć na tak długi okres. Najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem, kiedy pracujemy w niskich temperaturach jest wybór kasy fiskalnej z elektroniczną kopią paragonów. Tego rodzaju drukarki pozwalają wydrukować znacznie więcej paragonów, bo aż od 2000 do 4000.

Teraz już wiesz na którą kasę fiskalną się zdecydować. Kiedy jednak będziesz prowadzić sprzedaż również dla klientów, którzy prowadzą własną firmę to warto w takim przypadku zaopatrzyć się w drukarkę fiskalną, która pozwoli przygotować odpowiednie faktury vat dla klienta i pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Sprawdź http://kasy-fiskalne-wroclaw.pl ofertę