Które epipremnum wybrać?

Istnieje wiele gatunków rodzaju epipremnum i wszystkie mają wspólne, pięknie ubarwione, charakterystyczne, błyszczące liście. Najbardziej znanym przedstawicielem z tej kategorii jest z pewnością epipremnum aureum, które ma żółte do złotego i dlatego czasami określa się go mianem złotego wariantu. Ma również pstrokate liście w kształcie wydłużonego serca.

Inne odmiany rośliny epipremnum

epipremnum roślinaEpipremnum marble to podobny, ale inny wariant dla spostrzegawczego oka botanika. Liście są pstrokate, raczej białe lub jasnozielone, a ich wzór przypomina marmur. Bardzo ładnie pasują do mowoczesnego wnetrza. Liść Epipremnum happy ma liście nieco podobne do poprzedniego gatunku, ale są one tak, jakby pofalowane i białe lub jasne. Mają plamki na liściach. Inny piękny i charakterystyczny wariant to epipremnum roślina z gatunku global green. Jej liście również są lekko pomarszczone, ale w porównaniu do happy leaf jest bardziej kolorowe. Należy jednak podkreślić, że każdy kolor i stopień wyżarzania zależy od ilości światła, jaką otrzymuje roślina. Inną popularną odmianą jest epipremnum neon. Jak sama nazwa wskazuje ma jasny i neonowy odcień. Jest też biało-zielona odmiana z mniejszymi liśćmi o nazwie epipremnum n’joy. W wielu sklepach dostępne są również mniej znane rzadsze egzemplarze, takie jak epipremnum silver streak, który szczyci się wydłużonymi, srebrzystozielonymi liśćmi, czy odmiana z lekko ściętymi i biało pstrymi liśćmi epipremnum pinnatum variegata.

W tym przypadku mamy liście w kształcie strzałek z domieszką srebrnego koloru. Takie można znaleźć również na epipremnum cebu blue. Na koniec warto wspomnieć o pięknym wariancie z liśćmi w kształcie strzałek, które również tworzą dziury, gdy dojrzeją, a mianowicie epipremnum blue form. Jak widać wybór jest ogromny, więc każdy powinien zdecydować się indywidualnie na określony gatunek.