Meble do salonu fryzjerskiego

 

Salon fryzjerski powinien swoim wystrojem zachęcać klientki do odwiedzin i skorzystania z usług. Oczywiście to poziom usług decyduje o powodzeniu danego salonu, ale profesjonalne wyposażenie jest niezbędne w pracy fryzjera i wpływa na zadowolenie klientów. 

Gdzie kupić meble do salonu fryzjerskiego?

meble fryzjerskieNowoczesne i eleganckie salony najczęściej są utrzymane w białej tonacji, meble są wyszukane i tworzą spójną całość. Jasne kolory sprawiają wrażenie sterylnych, dlatego właśnie taki kolor jest wybierany do salonów. Profesjonalne meble fryzjerskie są dostępne tylko dla właścicieli salonów i osób związanych z fryzjerstwem. Wygodne fotele z regulowanymi zagłówkami, oraz podłokietnikami, są jednym z podstawowych elementów wyposażenia. Odpowiednio duże lustra i półki, oraz regały mające pomieścić potrzebne przyrządy i kosmetyki. Do mebli zaliczamy także małą szafeczkę na kółkach z szufladami, która jest potrzebna fryzjerowi w trakcie wykonywania usługi. Są w niej przechowywane grzebienie, nożyczki, wałki ze spinkami, a czasem nawet suszarki. Także kosmetyki, z których korzystają fryzjerzy, muszą się znajdować na właściwy miejscu, aby można było je łatwo znaleźć. Specjalne zlewy z fotelami do mycia głowy muszą być dobrze wyprofilowane, aby były wygodne dla klientek. Szafki na zapasy farb i przyborów do koloryzacji powinny się znajdować na zapleczu i nie zajmować dużo miejsca. Dobrze aby wszystkie salonowe meble fryzjerskie były utrzymane w tym samym stylu i kolorze, bo to nada pomieszczeniu harmonii.

Meble fryzjerskie dostępne są w hurtowniach zajmujących się dystrybucją sprzętu, akcesoriów, mebli i kosmetyków do salonów. Współpracując z jakąś konkretną hurtownią przez dłuższy czas, możemy wynegocjować dobre warunki cenowe na meble fryzjerskie.