Miejsca, w których można zamontować sufit 3D

Montaż napinanych sufitów 3D stwarza nieograniczone możliwości w dziedzinie projektowania wnętrz. Niezależnie od pomieszczenia, można dobrać grafikę i oświetlenie pasujące do każdego stylu. Materiał PCV, z które robione się napinane sufity pozwala na druk dowolnej ilustracji i szybki montaż, który całkowicie odmieni przestrzeń.

Zastosowanie sufitów 3D

sufit 3dElastyczny i wytrzymały materiał PCV, który montuje się pod stropem wyglądem przypomina naciągniętą tkaninę. Dlatego też taki rodzaj dodatku aranżacyjnego nazywa się sufitem napinanym. Są one na tyle lekkie i solidne, że można nadrukować na nich dowolną grafikę lub fakturę. Sufit 3D może imitować witraż, tynk, fresk czy nawet świetlik przez który widać nocne niebo. Pod materiałem montuje się taśmy LED, które nadają całości efektu podświetlonego obrazu. Taki efekt pasuje zarówno w eleganckich salonach, w których podświetlany, błyszczący, kremowy sufit nada szykowności, a także w pokojach dla dzieci czy też miejscach użyteczności publicznej jak galerie handlowe, kina czy siedziby firm. Iluzja trójwymiarowego rysunku może nadać powagi ale również nowoczesności, pomieszczeniom poprzez nadrukowanie na nie fresków i obrazów. Największą zaletą sufitów napinanych, poza estetyką, jest łatwość utrzymania ich w czystości – na materiale winylowym nie osiada kurz. Jednocześnie charakteryzuje je wysoki poziom bezpieczeństwa dla zdrowia domowników i klientów.

Zastosowanie napinanych sufitów 3D jest coraz popularniejsze dzięki mnogości zastosowań. Dopasowują się do każdego stylu obecnego w pomieszczeniach, nadają im zarówno elegancji, jak i nowoczesności. Sufity są niewykorzystaną przestrzenią w pomieszczeniach, którą można wykorzystać do aranżacji wnętrza równie dobrze jak ściany czy podłogi.