Mnóstwo dodatków, które pomogą stworzyć stroiki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Widać to na każdym kroku. I słychać też. W galeriach handlowych z głośników lecą kolędy a witryny sklepowe witają nas przepięknymi choinkami. Postanowiłam w tym roku stworzyć świąteczny klimat w domu, co wiąże się z zabawą we florystę. Otóż całą rodziną przygotowujemy stroiki do całego domu.

Dodatki to kompozycji florystycznych

dodatki florystyczneJako mała dziewczynka uwielbiałam filmy czy reklamy, które emanowały ciepłym klimatem gwiazdkowym. W tym roku, zachęcona bogato zdobionymi wystawami w galeriach, postanowiłam stworzyć ten klimat z dziecięcych marzeń we własnym domu. Zaopatrzyłam się więc w duże ilości gałązek choinkowych oraz w różnego rodzaju dodatki florystyczne i wraz z całą rodziną rozpoczęłam wielkie ozdabianie domu. Przy okazji nauczyłam się wiele o sztuce florystycznej. Do tej pory nawet nie zdawałam sobie sprawy, ile wspaniały dodatków można znaleźć w sklepach. Wstążki, rafie, naklejki w kształcie zwierzątek czy też postaci bajkowych, ozdobne klamerki, brokat, sztuczny śnieg… można by wymieniać w nieskończoność. Zakupiłam to, co wydawało mi się najbardziej potrzebne i kilka dodatków, na które jeszcze nie mam pomysłu, ale tak mi się spodobały, że nie mogłam się im oprzeć. Tworzenie stroików przypadło do gustu całej rodzinie. Już wspólnie postanowiliśmy, że będziemy częściej przystrajać dom kompozycjami z roślin, w zależności od okazji i pory roku. Nie dość, że upiększa to dom, to jeszcze integruje rodzinę przy wspólnym zajęciu.

Jedna decyzja, polegająca na tym, że w tym roku wraz najbliższymi stworzymy stroiki na święta, zaowocowała tym, że zdobyłam sporą wiedzę na temat florystyki. Zachwyciła mnie różnorodność dodatków florystycznych. Każdy z nich staje się inspiracją do kolejnych pomysłów.