Modna biżuteria z bursztynem

Bursztyn inaczej jantar albo amber, jest tak naprawdę żywicą z drzew iglastych, która powstaje na przełomie wielu dziesiątek lat. I chociaż minerał ten jest wszystkim doskonale znany, nie każdy wie, że w starożytności był tzw. kamieniem wybranych, ponieważ chronił od złego i świadczył o niezwykłych cechach charakteru osoby noszącej.

Magiczny bursztyn w jubilerstwie

cena za pierścionek z bursztynemGrecy uważali go za niezwykły kamień, który ma magiczne właściwości lecznicze i zalecali, aby był noszony przez osoby starsze lub chore, natomiast Egipcjanie cenili go za niecodzienną barwę i był on świadectwem luksusu, na który pozwolić mogli sobie tylko nieliczni. Najbardziej cenionym w jubilerstwie jest bursztyn bałtycki, który znany jest od wielu tysięcy lat, dzięki czemu stał się idealnym minerałem doskonale nadającym się do wyrobu biżuterii. Warto wiedzieć, że wielu kolekcjonerów bardzo ceni sobie bursztyny ze względu na możliwość występowania w nich inkluzji czyli skamieniałych organizmów zatopionych wewnątrz tego surowca. Obecnie, coraz częściej możemy spotkać bursztyn u jubilerów, ponieważ cieszy się on wyjątkową popularnością zarówno wśród młodych jak i starszych osób. Przyjemna barwa bursztynu sprawia, iż jest on doskonałym dodatkiem zarówno do “małej czarnej” jaki do luźnej kreacji na co dzień”. Z powodu rosnącej popularności biżuterii z tym surowcem, cena za pierścionek z bursztynem wzrasta z każdym rokiem, jednak wciąż jest tańsza niż w przypadku szafirów lub diamentów, dzięki temu w zasadzie każdy może pozwolić sobie ekskluzywne dodatki w postaci pierścionka albo zawieszki.

Warto wiedzieć, że bursztyny charakteryzuje nie tylko wspaniały miodowy kolor, ale również delikatne plamy w różnych odcieniach brązu. To właśnie sprawia, że bursztyny od lat cieszą się uznaniem wśród największej klasy jubilerów z całego świata oraz są chętnie wykorzystywane przez najznamienitszych projektantów.