Modne okulary damskie

Jedni noszą okulary, bo ich wada wzroku nie pozwala na wystarczająco ostre widzenie, a inni dużo pracują przy komputerze i muszą mieć zapewnioną odpowiednią ochronę oczu. Jeno jest pewne, bez względu jakie nosimy, zawsze muszą być indywidualnie dobrane.

Czym jest polaryzacja w okularach?

okulary damskie z polaryzacjąStandardowe okulary korekcyjne mają zwykłe szkła, które jedynie leczą konkretną wadę wzroku. Zerówki są całkowicie neutralne dla oczu i noszone są w celach wizerunkowych lub też ochronnych. Kolejnym rodzajem są okulary przeciwsłoneczne ze specjalnymi filtrami. Nie mniej jednak każdy z tych modeli może zostać wyposażony o specjalną powłokę, która blokuje odblaski, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych kolorów otoczenia. Przeważnie okulary przeciwsłoneczne są wyposażone w polaryzację, gdyż sprawdzają się na zewnątrz budynków, w czasie intensywnego nasłonecznienie. Okulary damskie z polaryzacją mogą mieć różne zabarwienie soczewek, gdyż inne sprawdzą na co dzień, a inne na przykład dla kierowców. Do codziennego noszenia w słoneczne dni polecane są okulary z szarymi lub zielonymi szkłami, natomiast dla kierowców najlepsze będą żółte lub brązowe. W takich szkłach znacznie lepiej widać kolory, gdyż są wyraźne i żywe, a także obrazy są wyraźniejsze. Polaryzacja także chroni nasz wzrok przed odblaskami, które niejednokrotnie oślepiają i utrudniają widzenie. Długie przebywanie w takich warunkach może uszkadzać wzrok, dlatego dobrze jest zastosować polaryzację, szczególnie w okularach przeciwsłonecznych.

W kwestii ceny okularów z polaryzacją i bez, to te pierwsze są jedynie niewiele droższe od zwykłych, zatem warto w nie zainwestować. Są one dostępne niemalże w każdym salonie optycznym, ponadto można też w każdej chwili zwykłe szkła zmienić na modele z polaryzacją.