Montaż fotowoltaiki na dachu

Początki instalacji fotowoltaicznych sięgają połowy XX wieku. Początkowo takowe rozwiązania były bardzo kosztowne i tworzono je na potrzeby przemysłu związanego z podbojem kosmosu. Z instalacji tych korzystały również armie. Z biegiem lat udostępniono jednak technologię dla wszystkich i na ten moment instalacje fotowoltaiczne powstają praktycznie w każdej miejscowości. 

Nowoczesne instalacje słoneczne 

panele fotowoltaiczne toruńProdukowanie prądu jest obecnie możliwe na wiele różnych sposobów. Do wytwarzania energii wykorzystuje się elektrownie cieplne, atomowe oraz najróżniejsze wersje elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii. Od bardzo dawna korzysta się z elektrowni wiatrowych czy też z farm solarnych. Bardzo dużą popularnością cieszą się szczególnie panele fotowoltaiczne Toruń jest natomiast jednym z tych miast, w którym obecnie można znaleźć firmy zajmujące się montowaniem paneli na dachach. Panele fotowoltaiczne zbudowane są przede wszystkim z cienkiej płytki krzemowej, która reaguje z fotonami. Gdy na płytkę padają promienie słoneczne to dochodzi do wybijania elektronów z tejże płytki. W efekcie powstaje napięcie elektryczne za taką płytką. Prąd wytwarzany w taki sposób jest prądem stałym. Żeby można było korzystać z tej energii to konieczne jest jej zamienienie na prąd zmienny. Do takiego zadania wykorzystywane są inwertery określane również mianem falowników. 

Decydując się na montaż fotowoltaiki możemy uzyskać długoletnią gwarancję zarówno na same panele fotowoltaiczne jak i na falownik. Wiele firm zajmujących się montowaniem paneli fotowoltaicznych oferuje swoim klientom również bezpłatną usługę serwisową przez długi czas. Można liczyć również na wsparcie w postaci corocznych przeglądów technicznych całej naszej instalacji.