spływy kajakowe

Na kajaki tylko w Bory Tucholskie

Podróże można odbywać w różnoraki sposób, nie do wszystkich miejsc można dojechać samochodem czy koleją, ale to nie problem tylko czas na zadziałanie wyobraźni. Jeżeli lubimy rzadko odwiedzane zakamarki to dobrym sposobem na wojaże będą spływy kajakowe.

Bory Tucholskie mają wiele walorów turystycznych

spływy kajakoweMożemy rozbić namiot na polu biwakowym, a wypożyczalnia kajaków wynajmie nam potrzebny sprzęt. Dobrym wyborem regionu na spływy kajakowe będzie Pomorze i Kaszuby a wśród nich przepiękne Bory Tucholskie. Musimy podjąć decyzję od którego szlaku rozpoczniemy a mamy do wyboru spływy Brdą i Wdą. Ale oprócz niepowtarzalnych rajdów pięknymi rzekami, możemy pokusić się o zwiedzanie okolicznych atrakcji, a zapewne nie zabraknie ich na drodze do obranego celu. Spływy Brdą zagwarantują nam zwiedzenie zabytkowego kościoła św. Barbary, starych zagród i kapliczkę. Jeżeli będziemy chcieli rozprostować nogi i przyjrzeć się z bliska tucholskiej roślinności, mamy możliwość spacerowania po rezerwatach przyrody i napawania się nieskazitelnie piękną naturą. Po czynnym odpoczynku, ruszamy w trudniejszą trasę czyli Piekiełko, na której poczujemy się jak w górskim potoku ale następne odcinki będą już łatwiejsze ponieważ zaczną się rozlewiska jezior. Jeżeli spływy w Borach tucholskich mają być urozmaicone ciekawymi opowieściami warto zabrać ze sobą przewodnika którym dysponuje wypożyczalnia kajaków. Gdy dotrzemy do Drzewicza usłyszymy interesującą opowieść historyczną, ponieważ w tym miejscu przeprawiał się wraz ze swoją armią Napoleon. Gdy wpłyniemy do Tucholskiego Parku Krajobrazowego, poczujemy niezapomniany aromat sosny, który nie tylko jest cudowny ale także zdrowy. Innym cudem natury w parku jest kolorowy i nieziemsko piękny zimorodek, który jest rzadko spotykanym ptakiem.

Zobaczenie niebiesko-zielonego zimorodka w locie jest przeżyciem które w naszej pamięci pozostanie do końca życia. Po tej przygodzie, spływy kajakowe Wdą będą kolejną trasą na naszej liście atrakcji. Bory tucholskie rozkochają w sobie każdego, bez względu na płeć i wiek.

Czytaj więcej na: www.activitas.com.pl