ściąganie należności za długi

Należność za spore długi

Czasami człowiek sam nie ma pojęcia, jak poradzić sobie z uciążliwym problemem. Ja miałam problemu z dłużnikami w przedsiębiorstwie mieszkaniowym. Ludzie nie zawsze płacą, mimo, że powinni i się deklarowali, że wszystko zawsze będzie na czas. Strasznie mnie to denerwuje, bo potem to ja muszę się martwić, jak odzyskać pieniądze, które nam przysługują. Co wtedy zrobić?

Pomoc ze ściąganiem należności

ściąganie należności za długiJeżeli chodzi o ściąganie należności za długi, to nie jest to wcale takie proste dla laika. Czasami warto wspomóc się współpracą z jakąś kancelarią prawniczą. W każdym mieście możemy znaleźć ich wiele. Tylko jaką wtedy wybrać? Jeżeli mamy problem z wierzycielami, to można szukać prawników, którzy głównie w takiej dziedzinie się specjalizują. W roli prawnika będzie kontakt z wierzycielem. Czasami już sam fakt, że ktoś wynajął prawnika sprawia, że dłużnik szybciej jest gotowy do spłaty, ponieważ obawia się konsekwencji prawnych z powodu zadłużenia. Prawnik na początku podejmuje kontakt z wierzycielem, najlepiej osobiście, gdy pisemne próby kontaktu kończą się fiaskiem. Jest kilka etapów takiej współpracy. Prawnik wystosuje specjalne wezwania do zapłaty i dłużnik ma określony czas na uregulowanie długu. Kiedy dłużnik tego nie zrobi, podejmuje się następne kroki i próbuje z nim negocjować. Dług może zostać wystawiony na giełdzie i trzeba o tym również poinformować. Tak samo, musi być również podana informacja o konsekwencjach nieuregulowania długu.

Na własną rękę osobie fizycznej ciężko będzie odzyskać swoją należność, ponieważ ściąganie należności najlepiej oddać sprawdzonym prawnikom. Odpowiedni prawnik na pewno pomoże znaleźć rozwiązanie problemu, dlatego warto się do niego zgłosić, zamiast czekać na obrót sprawy, który może nie nastąpić.