Nie tylko torba

Wraz ze świadomością dotyczącą dbania o nasze środowisko, przyszedł czas, gdy zaczęliśmy zmieniać swoje nawyki dotyczące transportowania naszych zakupów ze sklepu do domu. Zamiast foliowych, najczęściej jednorazowych, reklamówek, coraz częściej posługujemy się torbami, które cechują się zdecydowanie większą odpornością i wytrzymałością.

Ekologiczne torby bawełniane

kolorowe eko torby bawełnianeTorby, o których mowa to rzecz jasna, torby bawełniane, które pod wieloma względami przewyższają zdecydowanie foliowe reklamówki. Po pierwsze, są zdecydowanie bardziej ekologiczne, nie tylko ze względu na rozkładanie się materiału, z którego zostały wykonane, ale również ze względu na sam proces ich wytworzenia. Po drugie, kolorowe eko torby bawełniane są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od zwyczajnych foliówek, które bardzo często miały tendencję do zrywania się, w czasie, gdy przenosiliśmy w nich zakupy. Dzięki temu torby bawełniane zdecydowanie lepiej wywiązują się z zadania, do którego zostały stworzone. Kolejną kwestią, co prawda wymienianą na końcu, ale wcale nie najmniej ważną, jest kwestia reklamowa. Jak sama nazwa „reklamówka” sugeruje, foliowe torby stworzone były, by reklamować sklep, w którym zrobiliśmy zakupy. Jednak torby bawełniane również mają możliwość nadruku, a dodatkowo jest to nadruk odporniejszy na zniszczenia czy zmywanie, dzięki czemu klienci sklepów mogą używać toreb wielokrotnie, z pełnym sukcesem reklamując nasz sklep.

Prawdą jest, że torby bawełniane wiążą się z większym kosztem, jednak ich żywotność i możliwość wykorzystania, jest zdecydowanie dłuższa i większa. Dobrze wykonaną torbę bawełnianą możemy bowiem wykorzystać zamiennie z naszą torebką, czego zdecydowanie nie mogliśmy zrobić z reklamówką, która w takiej roli nie wyglądałaby najlepiej.