Noni przeciw nowotworom

 

Wiele roślin rosnących na naszej planecie skrywa przed nami ciekawe tajemnice. Nie poznaliśmy jeszcze nawet połowy właściwości najróżniejszych kwiatów, ziół czy krzewów. Jednak sukcesywnie udaje nam się odkrywać poszczególne właściwości i efekty bywają naprawdę zaskakujące. Szczególnie często sprawdza się rośliny pod kątem leczenia nowotworów. Dobre rokowania przejawiają obecnie owoce noni.

Prozdrowotne soki z noni

noni na rakaNoni jest rośliną rosnącą na terenach południowo-wschodniej Azji. Te rośliny są bardzo ciekawe pod względem składników prozdrowotnych jakie się w nich znajdują. Szczególnie często spotkać się można z określeniem, że soki z noni skutecznie zwalczają oraz zapobiegają nowotworom. Sok z noni na raka jest produktem bardzo pożądanym, który ze sklepów znika bardzo szybko. Warto zwrócić uwagę na to, że ten sok wspomaga nie tylko leczenie nowotworów. Dodatkowo taki sok jest w stanie pomagać przy chorobach skóry, miażdżycy czy nawet zapaleniu stawów. Jakiś czas temu naukowcom udało się również ustalić, że w korzeniach noni znajdują się substancje przeciwbólowe. Działają one ze skutecznością przypominającą działanie morfiny. Uśmierzanie bólu po zastosowaniu wyciągu z korzeni noni jest na poziomie 80 procent. Noni najbardziej cenione jest w Polinezji oraz na wielu wyspach położonych na Oceanie Spokojnym. Roślina ta jest uznawana w tamtejszych rejonach za roślinę niemalże świętą.

Na chwilę obecną wyciągi z noni można zakupić w niektórych sklepach ze zdrową żywnością. Warto jednak wiedzieć o tym, że znikają one ze sklepowych półek niezwykle szybko ponieważ sława prozdrowotnych wyciągów z noni jest bardzo duża i stale rośnie. Dodatkowo zaznaczyć też trzeba, że w razie problemów z zakupieniem soku z noni w takich sklepach można spróbować znaleźć je w sklepach online.