Odbiór i transport gruzu

 

Gruz i jego elementy to pozostałości po zburzonych budynkach mieszkalnych. To pokruszone odłamki cegieł i konstrukcji murowanych, które zalegają na ziemi. Nie jest jednak tak, że nie nadaje się już do niczego. Może być bowiem ponownie wykorzystany. Jak to się dzieje? Gruz nadaje się do budowy i naprawy dróg, a także na fundamenty. Jeśli budujemy nowy, to musimy je mieć.

Jak wykorzystać gruz?

odbiór gruzuNależy je dać na sam dół postawić fundament, który będzie swoista bazą dla naszego mieszkania. Gruz nadaje się do tego idealnie. Jeśli potrzebujemy przewieźć gruz w konkretne miejsce musimy również wynająć odpowiedni środek transportu typu hds. Odbiór gruzu i jego transport musi odbyć się właśnie w ten sposób, inaczej się nie da. Cena za taką usługę transportową zależy od przejechanych kilometrów. Hds to wyspecjalizowany pojazd, który wyposażony jest w narzędzia za pomocą, których gruz załadowywany jest na przyczepę, przewożony i rozładowywany. Jeśli sytuacja jest odwrotna czyli chcemy się go pozbyć, robimy tak samo. Kierowca takiego samochodu dostawczego musi być wyszkolony i doświadczony. To gwarancja sukcesu. Kierowca takiego samochodu przyjedzie po gruz w dane miejsce i za pomocą tego transportu umieści go na przyczepie auta, by potem za pomocą dwóch łap móc zwalić go na ziemię. Dla fachowca to nic trudnego, a dla nas trudna sprawa. Tak więc gruz to nie tylko złom.

Zalegający i nikomu niepotrzebny odpad. To kruszywo, które można wielokrotnie wykorzystywać. Jeśli trwa rozbiórka, musimy bardzo uważać i zachować wszelkie środki ostrożności. Gruz jest bowiem bardzo ciężki. To przecież cegły i marmur. Wytworzony z betonu. Bardzo duża ilość ton, które samochód musi udźwignąć.  Z pewnością z tej usługi będziemy zadowoleni i my i firma, którą zatrudniamy.