zabawki kreatywne dla dzieci

Ogromny wybór wśród dziecięcych zabawek

Pamiętam, jak mój starszy brat pracował jako ochroniarz w galerii handlowej, a dokładniej w jednym ze sklepów z zabawkami. Zawsze śmialiśmy się, że musi gonić za groźnymi złodziejami, którzy łatwo mogą mu się wyślizgnąć – nie mają przecież jeszcze metra wysokości.

Zabawki kreatywne dla dzieci coraz popularniejsze

zabawki kreatywne dla dzieciBrat nie zawracał sobie głowy naszymi docinkami. Pamiętam, jak z fascynacją mówił o tym, jakie ciekawe bezpieczne zabawki kreatywne dla dzieci można tam kupić. Na szczęście oprócz tradycyjnych laleczek z wózkami czy samochodów zdalnie sterowanych, można tam dostać również zabawki edukacyjne dla dzieci. Różne puzzle czy nawet repliki komputerów, które bardzo wiernie je odwzorowują. Mój brat twierdzi, że zabawki edukacyjne dla 4 latka są najlepsze – dziecko już jest na tyle duże, że może bawić się nieco bardziej skomplikowanymi zabawkami, niż tymi, które tylko wygrywają w kółko tę samą melodyjkę i świecą różnymi kolorami. Namówił mnie tą swoją opowieścią i jakiś czas temu przyszłam go odwiedzić w pracy. Przy okazji przeglądałam półki zapchane różnymi zabawkami i muszę przyznać, że najbardziej przypadły mi do gustu zabawki edukacyjne dla 3 latka. Świetne układanki ćwiczące alfabet, drewniana skrzynka z maleńkimi narzędziami do zabawy w hydraulika czy też piękne klocki, z których można zbudować mnóstwo kształtów. Byłam oczarowana tymi wszystkimi kolorowymi zabawkami, które miałam przed sobą. Żałowałam, że nie jestem jeszcze matką, bo miałam ochotę kupić kilka rzeczy – były naprawdę świetne, zastanawiałam się, czy jak będę matką za kilka lat, to wciąż będą takie mądre i przemyślane zabawki do kupienia. Doszłam jednak szybko do wniosku, że będą, a może nawet i lepsze – technologia idzie wciąż do przodu.

 

Mój brat chyba widział moją fascynację zabawkami, ponieważ kupił mi przy kasie maleńkiego, różowego kotka, który służył jako breloczek. Wiedział, że uwielbiam koty, a poza tym ten był tak miękki w dotyku, że aż chciało się go cały czas głaskać. Teraz będę nosiła go przy kluczach i będzie zawsze przy mnie, kiedy się zestresuję.