Opiekunki bez języka

 

Dla niektórych osób poszukiwanie pracy w kraju kończy się niczym, bo stawki za godzinę pracy są niezadowalające. Sporo ludzi szuka lepiej płatnej pracy za granicami naszego kraju. Obecnie jest dużo ofert pracy dla kobiet chcących się opiekować starszą osobą.

Obowiązki opiekunki w Niemczech

opieka niemcy bez językaLepiej nie szukać na własną rękę pracy w Niemczech, bo nigdy nie wiemy na kogo trafimy i nie mamy gwarancji wypłaty. Jeżeli chcemy pracować jako opieka Niemcy bez języka niemieckiego możemy znaleźć prace w agencji pracy tymczasowej wysyłającej naszych rodaków za zachodnią granicę. Dla niektórych osób nieznajomość języka powoduje, że rezygnują z pracy, bo obawiają się komunikacji z osobami innej narodowości. Jednak przy opiece nad starszą osobą wystarczy znać podstawowe zwroty i uważnie słuchać, oraz obserwować jej reakcje, aby zrozumieć jej intencje. Praca w charakterze opiekunki polega na dwudziestoczterogodzinnej opiece, konieczności karmienia, mycia i ewentualnego wychodzenia na spacer. Czasem do obowiązków dochodzi sprzątanie i gotowanie, ale są one dodatkowo płatne. Opiekunka, która już zna język niemiecki, może znaleźć lepiej płatną posadę u naszego sąsiada. Jeżeli do pracy wysyła nas agencja pracy, to mamy zagwarantowaną wypłatę i opodatkowaną umowę. Opiekunki wysyłane do Niemiec, muszą mieć odpowiednie referencje i doświadczenie, gdyż jest to wymagająca praca. Potrzebna jest empatia i chęć pomocy słabszym jednostkom, którymi się będziemy opiekowali. Praca trwa najczęściej kilka miesięcy.

Znajomość języka niemieckiego znacznie ułatwia przebywanie zagranicą, ale nie jest konieczna, bo są do pracy kierowane też osoby, które nie umieją się posługiwać obcym językiem. Koniecznym minimum są podstawowe zwroty i posiadanie przy sobie słownika.