Palety magazynowe na towary

Konstrukcja tego przedmiotu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie używa się worków big bag. Ponieważ wytrzymałość i wydajność big bagów znajduje zastosowanie w wielu branżach, palety są bardzo popularnym elementem wyposażenia magazynu czy hali.

Magazynowe palety tzw. manuracki

paleta manurackWystarczy wejść na jakiekolwiek zaplecze hipermarketu czy większego sklepu, żeby je zobaczyć. Paleta manurack umożliwia bezpieczne przechowywanie produktów. Tego rodzaju rozwiązania są bardzo wytrzymałe. Wynika to z ich konstrukcji. Zostały wykonane z ceownika i okrągłych rur kielichowych. Całość konstrukcji jest zabezpieczona metodą ocynkowania ogniowego. Stanowi to dodatkową warstwę ochronną. Dzięki tej metodzie zabezpieczenia, konstrukcja jest odporna na działanie korozji oraz niskie lub wysokie temperatury. To sprawia, że bywa używana do przechowywania produktów np. na zewnątrz hurtowni czy hali. Każdy z modeli posiada dwa uchwyty, które ułatwiają przewożenie wózkiem podnośnikowym czy widłowym. Bardzo często bywają też ustawione na sobie, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca oraz przechowywanie większej ilości produktów na tej samej przestrzeni. Konstrukcja stelażu sprzyja też szybkiemu montażowi i demontażowi. Wynika to z tego, że złożenie stelażu nie wymaga zastosowania jakichkolwiek śrub czy wkrętów. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas np. podczas inwentaryzacji czy okresowych prac remontowych. Wysokość manuracka może być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Rury nośne są sprzedawane w różnych wielkościach, co ułatwia wybór właściwego rozwiązania.

Regały magazynowe mogą okazać się niewystarczającą opcją. Ich uzupełnieniem mogą być palety ładunkowe. Dzięki ich zastosowaniu wykorzystuje się bardziej efektywnie przestrzeń. Składowanie towarów w formie spiętrzonych stosów będzie wygodniejsze z użyciem dopasowanych stelaży.