Powietrze bez pyłu

W fabryce, w której pracuję, znajduje bardzo wiele produktów, które w czasie obróbki wytwarzają ogromne ilości pyłu, które rozprzestrzeniają się po terenie całej fabryki. Początkowo było to naprawdę bardzo uciążliwe. Przede wszystkim pracownicy musieli nosić specjalne maski przeciwpyłowe, aby chronić swoje drogi oddechowe, przed zgubnym wpływem wdychania cząstek unoszących w powietrzu. Dodatkowo utrzymanie fabryki w czystości było ogromnym problemem.

Skuteczne odpylanie zamkniętych przestrzeni

systemy odpylaniaNa szczęście jakiś czas temu na terenie fabryki pojawiły się nowoczesne systemy odpylania, dzięki którym udało się nam pozbyć większości problemów. Systemy takie działają bardzo podobnie, jak wentylacje, jednak posiadają zdecydowanie więcej funkcji. Przede wszystkim, system ten eliminuje z powietrza praktycznie cały pył, jaki może się w nim znajdować. Specjalne urządzenia zasysają powietrze, gdzie jest ono filtrowane, w związku z czym większość cząstek zostaje z niego wyeliminowane. Tutaj istnieją dwa typy odpylania. Jedna z nich zakłada gromadzenie pyłu w specjalnych pojemnikach, bądź też osadzanie go na filtrach, które muszą być czyszczone. Druga z kolei działa na bazie usuwania powietrza wypełnionego pyłem poza teren fabryki a następnie zastępowanie go nowym. Zdecydowanie częściej stosowana jest jednak pierwsza metoda, gdyż nie jest ona szkodliwa dla środowiska. Systemy takie są naprawdę bardzo skuteczne.

Decydując się na wprowadzenie do fabryki systemu odpylania, w rzeczywistości dbamy o porządek oraz oczywiście o zdrowie pracowników. Systemy takie nie wiążą się z wprowadzeniem do fabryki praktycznie żadnych niedogodności. Wręcz przeciwnie, w związku z ich zainstalowaniem odnotowuje się tylko i wyłącznie korzyści, w związku z czym warto zdecydować się na takie rozwiązanie.