Prawidłowy montaż ruszt betonowych dla bydła

 

Ruszta betonowe dla bydła posiadają podparcia. Przed przystąpieniem do montowania ruszt betonowych, należy dokładnie wyrównać te podparcia. Na brzegu podparcia ruszt betonowych warto nałożyć specjalny pasek z gumy. Dzięki temu ruszta betonowe będą stabilne i nie będzie żadnej ruchomości.

Montowanie i transport ruszt betonowych w budynkach inwentarskich

solidne ruszta betonowe dla bydłaKażda płyta musi zostać ułożona prostopadle w stosunku do kanału ściekowego. Jeśli chodzi o głębokość oparcia rusztu, powinna ona wynosić co najmniej 9 cm. Układanie ruszt nie jest skomplikowane – trzeba tylko pamiętać o tym, że należy ruszta dokładnie do siebie docisnąć, by nie było żadnych wolnych przestrzeni między rusztami. Nie może być też żadnych uskoków czy nierówności między sąsiadującymi ze sobą płytami. Jeśli w budynku inwentarskim ruszta nie będą podnoszone przez dłuższy czas, to wtedy można je ułożyć na zaprawie, która będzie miała grubość od 2 do 3 cm. W sklepach internetowych i stacjonarnych można kupić solidne ruszta betonowe dla bydła, które zapewniają higieniczne prowadzenie hodowli. W ścianie kanału ściekowego powinna zostać wykonana głębsza wnęka, jeśli decydujemy się na zamontowanie płyt na zaprawie. Po takim montażu ruszta betonowe nie będą często ściągane, więc i kanał musi być znacznie głębszy. Ruszta betonowe muszą też być odpowiednio transportowane. Są to materiały ciężkie, dlatego liczba prefabrykatów musi być dostosowana do wytrzymałości betonu i nośności danego środka transportowego.

Tylko w taki sposób można przeprowadzić bezpieczny transport prefabrykatów. Betonowe ruszta w czasie transportu muszą zostać spięte pasami, by nie uległy uszkodzeniu. Tylko jeden pakiet ruszt betonowych może zostać podniesiony jednorazowo. Należy uważać zarówno w czasie załadunku jak i rozładunku ruszt betonowych na wózek widłowy.