Ruszta betonowe dla bydła posiadają podparcia. Przed przystąpieniem do montowania ruszt betonowych, należy dokładnie wyrównać te podparcia. Na brzegu podparcia ruszt betonowych warto nałożyć specjalny pasek z gumy. Dzięki temu ruszta betonowe będą stabilne i nie będzie żadnej ruchomości.
Montowanie i transport ruszt betonowych w budynkach inwentarskich
Każda płyta musi zostać ułożona prostopadle w stosunku do kanału ściekowego. Jeśli chodzi o głębokość oparcia rusztu, powinna ona wynosić co najmniej 9 cm. Układanie ruszt nie jest skomplikowane – trzeba tylko pamiętać o tym, że należy ruszta dokładnie do siebie docisnąć, by nie było żadnych wolnych przestrzeni między rusztami. Nie może być też żadnych uskoków czy nierówności między sąsiadującymi ze sobą płytami. Jeśli w budynku inwentarskim ruszta nie będą podnoszone przez dłuższy czas, to wtedy można je ułożyć na zaprawie, która będzie miała grubość od 2 do 3 cm. W sklepach internetowych i stacjonarnych można kupić solidne ruszta betonowe dla bydła, które zapewniają higieniczne prowadzenie hodowli. W ścianie kanału ściekowego powinna zostać wykonana głębsza wnęka, jeśli decydujemy się na zamontowanie płyt na zaprawie. Po takim montażu ruszta betonowe nie będą często ściągane, więc i kanał musi być znacznie głębszy. Ruszta betonowe muszą też być odpowiednio transportowane. Są to materiały ciężkie, dlatego liczba prefabrykatów musi być dostosowana do wytrzymałości betonu i nośności danego środka transportowego.
Tylko w taki sposób można przeprowadzić bezpieczny transport prefabrykatów. Betonowe ruszta w czasie transportu muszą zostać spięte pasami, by nie uległy uszkodzeniu. Tylko jeden pakiet ruszt betonowych może zostać podniesiony jednorazowo. Należy uważać zarówno w czasie załadunku jak i rozładunku ruszt betonowych na wózek widłowy.