Profesjonalne filamenty dla drukarzy 3d

Druk trójwymiarowy jest obecnie bardzo rozpowszechniony, o wiele bardziej niż odlewy wtryskowe. Jest to popularna metoda wykonywania dowolnych projektów głównie z racji bardzo niskiej ceny ich wykonania, precyzji urządzeń i możliwości stworzenia dowolnego kształtu za pomocą tylko jednego urządzenia.

Najlepsze filamenty do druku 3d

filament fiberlogyDo wykonania pożądanego projektu potrzebne są jednak materiały o wysokiej jakości, dopasowane do charakterystyki bryły i poziomu jej złożoności. Kształty proste, zazwyczaj będące częściami przemysłowymi lub elementami urządzeń, wymagają zastosowania filamentu o wysokiej twardości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Precyzyjne kształty o dużej ilości detali, zwłaszcza mających niewielkie rozmiary, są natomiast tworzone za pomocą filamentów bardziej elastycznych, umożliwiających wykonywanie najdrobniejszych szczegółów na projekcie. Najbardziej polecanym materiałem do druku 3d jest filament Fiberlogy, który używany jest zarówno przez amatorów druku 3d, jak i przez zawodowych drukarzy. Filamenty od Fiberlogy przede wszystkim polecane są ze względu na wysoką jakość i całkowity brak zanieczyszczeń. Duża różnorodność w jednej kategorii filamentu jest również bardzo często wspominana przez tych drukarzy, którzy zajmują się wykonywaniem unikalnych projektów, wymagających zastosowania filamentu o niestandardowej fakturze.

Bardzo unikalną częścią oferty Fiberlogy są filamenty sprzedawane w przemysłowych szpulach, głównie skierowane do zakładów przemysłowych i profesjonalnych drukarni. Ilość filamentu jaka znajduje się na szpuli pozwala na wykonanie iście imponującej ilości wydruków, a zazwyczaj okazuje się o wiele tańszą inwestycją niż zakup mniejszej ilości materiału drukarskiego wedle bieżących potrzeb.